NASA зробило неймовірні знімки велетенського полярного сяйва на Юпітері

Аби зафіксувати таке явище, необхідно було провести два 11-годинних спостереження.

Рентгенівська обсерваторія Chandra Х зафіксувала полярне сяйво на Юпітері, яке у 8 разів яскравіше ніж зазвичай і покриває площу, що значно перевищує площу поверхні Землі.

Таке дослідження зробила Chandra Х завдяки даним, які надали з NASA.

"Іноді, гігантські шторми, відомі як корональні викиди маси (КВМ), спалахують і вітри стають набагато сильнішими. Ці події стискають магнітосферу Юпітера, простір, що контролюється магнітним полем Юпітера, зрушуючи її кордон з сонячним вітром більш ніж на мільйон миль. Це нове дослідження показало, що взаємодія на кордоні запускає рентгенівські промені в сяйві Юпітера, які займають площу більше, ніж поверхня Землі", - йдеться у дослідженні.

Вплив на CME полярного сяйва Юпітера відстежувався за допомогою моніторингу рентгенівських променів, що випускалися протягом двох 11-годинних спостережень.

Документ, що описує ці результати, з'явився 22 березня 2016 року у випуску журналу геофізичних досліджень. Авторами є Вільям Данн (UCL), Граціелла Branduardi-Реймонт (UCL), Рональд Ельснер (Marshall Space Flight Center НАСА), Марісса Вогт (Бостонський університет), Лоран Ламі (Паризький університет Дідро), Пітер Форд (Массачусетський технологічний інститут), Ендрю Коутс (UCL), Рендел Гледстоун (Південно-Західний науково-дослідний інститут), Кейтріона Джекман (університет Саутгемптона), Джонатан Ніколс (університет Лестера), Джонатан Рей (UCL), Алі Варсані (UCL), Томокі Кімура ( JAXA), Кеннет Хансен (університет Мічигану), і Джеймі Ясинський (UCL).

На зображення, яке опублікувало NASA, дані, отримані "Чандра", були накладені на оптичний знімок, який зробив космічний телескоп Хаббл.

Нагадаємо, 23 та 24 квітня відбудеться 48-годинний хакатон NASA SpaceApps Challenge, у якому вперше візьмуть участь українці. На цьому марафоні технологій та розробок працюватимуть над вирішенням реальних завдань NASA, повідомляють організатори NASA International Space Apps Challenge Kiev.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: