NASA зробило останню спробу знайти зонд "Фенікс"

Пошуки триватимуть з 17 по 21 травня, і за цей час Mars Odyssey пролетить над місцем, де перебуває зонд, 61 раз. Це не перша спроба NASA знайти зонд.

Американське космічне агентство (NASA) розпочало 17 травня останню серію заходів з пошуку зонда "Фенікс", що сів на північному полюсі Марса в травні 2008 року. Про це повідомляється на порталі Mars Daily. За допомогою орбітального зонда Mars Odyssey фахівці будуть "ловити" радіосигнали від зонда.

Зонд запрограмований таким чином, що він буде намагатися зв'язатися з доступними йому радіопередавачами в тому випадку, якщо сонячні батареї отримують достатньо енергії для підтримки роботи апарату. Mars Odyssey є одним з таких передавачів.

Пошуки триватимуть з 17 по 21 травня, і за цей час Mars Odyssey пролетить над місцем, де перебуває зонд, 61 раз. Це не перша спроба NASA знайти зонд - три попередні етапи пошуків проводилися в січні, лютому та березні 2010 року і не принесли результатів. У загальній складності Mars Odyssey близько 150 разів пролетів над місцем посадки "Фенікса".

Працюючі в NASA фахівці підкреслюють, що шанси знайти зонд дуже невеликі - апарат не був розрахований на виживання в умовах марсіанської зими. "Фенікс" отримує енергію за допомогою сонячних батарей, і восени і зимою на них потрапляло недостатньо світла. Зараз на Марсі весна, і вчені не виключають, що якщо зонд переніс марсіанську зиму, то він зможе знову передавати на Землю сигнали.

Зонд пропрацював на Марсі п'ять місяців - на два місяці довше, ніж планувалося спочатку. Одним з найбільш значущих відкриттів, зроблених "Феніксом", стало виділення води з марсіанського грунту. Апарат перестав працювати на початку марсіанської осені - останній раз він вийшов на зв'язок 2 листопада 2008 року.

Читайте також:

"Фенікс" сфотографував пилові бурі на Марсі

Марсіанська вода виявилася отруйною

NASA знайшов лід на Марсі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: