Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Населення світу скоротиться за наступні десятиліття: 23 країни втратять 50% мешканців - дослідження

Населення світу скоротиться за наступні десятиліття: 23 країни втратять 50% мешканців - дослідження

Світ змінить свої погляди щодо міграції і буде змушений обрати більш ліберальну політику щодо неї.

Вперше в сучасній історії чисельність населення планети, за прогнозами, скоротиться протягом наступних 45 років, що спричинить за собою "революцію в історії нашої людської цивілізації" і глибокі зміни в тому, як люди живуть.

Про це пише IFL Science.

Населення світу наразі складає близько 7,8 мільярда людей. Прогнозується, що кількість зростатиме протягом наступних десятиліть і досягне піку 2064 року. Людство налічуватиме близько 9,7 мільярда людей, а потім скоротиться до 8,8 мільярда до 2100 року, згідно з новим дослідженням.

До 23 країн можуть побачити скорочення населення на понад 50%, включно з Японією, Таїландом, Італією, Іспанією, Португалією, Південною Кореєю та іншими країнами, що відзначені низьким рівнем народжуваності та старінням населення. Навіть Китай, країна, яка часто асоціюється з безперешкодним зростанням населення, повинна скоротитися з 1,4 мільярда людей 2017 року до 732 мільйонів 2100 року.

Хоча глобальна тенденція полягає в скороченні чисельності населення світу, в деяких частинах світу прогнозується зростання чисельності населення. Зокрема, у Північній Африці, Близькому Сході і, що особливо важливо, країнах Африки на південь від Сахари, яка протягом століть повинна потроїтися з 1,03 мільярда 2017 року до 3,07 мільярда 2100 року.

Нове дослідження, проведене вченими з Інституту метрик і оцінки здоров'я (IHME) при Медичній школі Університету Вашингтона, було присвячено вивченню того, як смертність, народжуваність та міграція вплинуть на населення планети в найближчі 80 років. У ньому також пояснюється, як війна, стихійні лиха і зміна клімату можуть вплинути на кількість смертей в різних частинах планети.

Причини глобального скорочення чисельності населення складні і непрості, хоча і підкріплюються загальною тенденцією до зниження народжуваності, обумовленої підвищенням рівня освіти жінок і доступом до контрацепції.

Поряд з цими мінливими приливами ми побачимо багато радикальних зрушень в геополітичній владі і в тому, як мільярди людей живуть у всьому світі. Одну з головних змін внесуть деякі країни, які відчувають різке скорочення числа дорослих людей працездатного віку, що, своєю чергою, може створити навантаження для їхньої економіки і вплинути на геополітичний баланс сил в світі.

21 століття побачить революцію в історії нашої людської цивілізації. Африка і арабський світ визначатимуть наше майбутнє, в той час як Європа і Азія послаблять свій вплив. До кінця століття світ стане багатополярним, і домінантними державами будуть Індія, Нігерія, Китай і США. Це буде дійсно новий світ, до якого ми повинні готуватися сьогодні.
головний редактор Lancet доктор Річард Гортон

Нове дослідження також стверджує, що світу доведеться змінити погляди щодо міграції. Хоча за останні десятиліття спостерігається відродження націоналістичних правителів і зростає ворожість стосовно мігрантів, в доповіді вказується, що багатьом країнам доведеться обирати більш ліберальну імміграційну політику, щоб підтримувати чисельність свого населення і підтримувати економічне зростання.

Нагадаємо, нове дослідження демонструє, що мільярд людей будуть змушені покинути своє місце проживання або ж потерпати від нестерпної спеки за кожне глобальне потепління на 1 градус. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції