Наслідки пандемії коронавірусу найбільше відчули жінки: чим науковці це пояснюють

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наслідки пандемії коронавірусу найбільше відчули жінки: чим науковці це пояснюють

Associated Press

За пів року жінки найчастіше втрачали роботу і переживали скорочення заробітної плати.

Економічні наслідки пандемії коронавірусу вдарили найбільше по жінках - це дані спільного дослідження університетів Кембріджу, Оксфорду і Цюриху. За ці півроку саме жінки найчастіше втрачали роботу і переживали скорочення заробітної плати, виявили економісти.

У чому причина такої різниці - у сюжеті Сніданку з 1+1. 

Такий тренд спостерігається в усіх професіях і зовсім не залежить від рівня освіти і досвіду.  Ідентична ситуація склалася і в науковому світі. За час пандемії і карантинних обмежень жінки-науковиці опублікували вдвічі менше наукових статей.

Причин посилення такої нерівності декілька. По-перше, в часи кризи упереджене ставлення до жінок зростає. В непрості часи роботодавець скоріше залишить працівника-чоловіка через якості лідерства і витривалості. По-друге, вагому роль зіграли карантинні обмеження. Дистанційне навчання дітей і така ж сама дистанційні робота залишила жінок із вдвічі більшою відповідальністю. Навіть коли обидва з батьків вдома, то доглядає за дітьми переважно жінка. Крім того, з такою домашньою роботою як готування, прибирання, прання жінка зайнята у середньому на 20 годин більше, ніж її чоловік.

З боку роботодавців ані послаблень, ані розуміння. Коли діти потрапляють в кадр під час робочого відеодзвінка, чоловіки в очах колег мають милий вигляд, а ось жінки непрофесійними, описує таку упередженість видання Financial Times.

Чому соціально-економічні наслідки пандемії для жінок набагато важчі, ніж для чоловіків

Чому соціально-економічні наслідки пандемії для жінок набагато важчі, ніж для чоловіків

У багатьох країнах вже шукають вихід, як з цим боротися. Приміром, Франція вже збільшила лікарняні для батьків із дітьми, а Італія і Австрія законодавчо запровадили право батьків дітей певного віку на відпустку під час карантину.

Слід зауважити, що вагому роль відіграє і зміна уявлення про психологію статі. Жінки більш стійкі до стресу, ніж чоловіки. Вищий рівень гормону естрогену робить жінок більш гнучкими в ухваленні важких рішень, і їм легше переносити затяжні кризи. 

Наступна публікація