Наука не стоїть на місці: 10 гарних новин, які відволічуть від коронавірусу
Pexels

Вчені зі всього світу показали гарні результати своєї роботи.

Поширення коронавірусу може пригнічувати людей та вганяти у депресію, але є і хороші новини. Що у світі науки сталося позитивного останнім часом, розповіли на Sciencealert.

Ось невеликий перелік останніх наукових новин, які можуть дати надію на краще. 

1.CRISPR вперше було використано для спроби вилікувати генетичну сліпоту

Спочатку хірурги Інституту охорони здоров’я та науки штату Орегон застосували методику редагування генів CRISPR, щоб спробувати вилікувати вроджений амавроз Лебера, рідкісний генетичний стан, який викликає сліпоту в ранньому дитинстві.

Поки ми чекаємо на результати того, як цей експеримент спрацював, це досягнення додають до переліку інших медичних застосувань цієї методики, які включають пошук ліків від хвороби Хантінгтона, герпесу, ВІЛ та імунотерапії для деяких видів раку.

2. Ще 60 000 зразків насіння поклали до сховища насіння Арктики у Свальбарді

У лютому величезний запас з 60 000 проб насіння додали до Глобального насіннєвого сховища Svalbard, розташованого всередині гори в архіпелазі Свалбард Норвегії, де вперше в історії поклали насіння корінного американського племені.

Збільшення родовищ у цьому сховищі сільськогосподарських культур відображає те, що зростає стурбованість у всьому світі щодо потенційної втрати біорізноманіття та продовольчої безпеки.

3. Потенційну універсальну вакцину проти грипу протестували на важливих клінічних випробуваннях

Штам вірусів, що викликає грип, є переносниками, які постійно виходять за рамки можливостей нашого імунітету. Отже, нам потрібні щорічні дані про грип, щоб залишатися попереду захворювання. "Універсальна" вакцина проти грипу дала б нам величезну перевагу в цій гонці, і тепер є справді перспективний кандидат.

Вакцина під назвою FLU-v успішно пройшла клінічні випробування фази I та II фази, продемонструвавши її безпеку для людей; як виявилося, вона викликає імунні реакції, які тривають принаймні шість місяців. 

4. Вчені винайшли контактні лінзи, які можуть виправити сліпоту червоно-зеленого кольору

Новий тип контактних лінз може відновити обмеження кольорового спектру у людей, очі яких не можуть розрізнити зелений і червоний відтінки.

Ця блискуча технологія вже існує в деяких унікально розроблених сонцезахисних окулярах; незабаром люди також можуть отримати доступ до нього у надзвичайно зручній формі лінз, завдяки команді інженерів університету Тель-Авіву.

5. Пацієнт "вилікувався" від ВІЛу - і це не вперше

Дослідники оголосили, що вдруге пацієнт, який переніс вірус ВІЛ, вилікувався, без сліду інфекції в крові через 30 місяців після припинення традиційного лікування. Він пройшов спеціалізований вид терапії стовбуровими клітинами.

Досягнення не є лікуванням, оскільки у пацієнта також був тип лімфоми, що дозволило йому отримати це експериментальне лікування, але це все одно справжній прорив медичної науки.

6. Ніуе була названа першою у світі "Нацією Темного Неба"

Крихітній нації Південно-Тихоокеанського регіону Ніуе нещодавно надали унікальну честь, оскільки стала першою країною, яка офіційно була акредитована як Міжнародне місце темного неба.

Цю акредитацію надає Міжнародна асоціація темного неба (МАР), неприбуткова природоохоронна діяльність, яка бере на себе відповідальність за збереження природного темного нічного середовища, та захищає її від нав'язливих порушень штучного забруднення світлом.

Немає кінця в наукових дослідженнях, які показують негативний вплив світлового забруднення, чи то на тварини, рослини чи на здоров'я людини; ця честь підкреслює, що пошук справді темного нічного неба залишається таким же важливим, як і завжди.

7. Людство знайшло чистий метод отримання водневого палива, який ефективніший у 25 разів 

Водневе паливо є одним з найбільш перспективних варіантів з нульовими викидами навколо. Команді дослідників у Токіо вдалося знайти спосіб зробити його дешевим та неенергозатратним.  

Вони вдосконалили метод, який виробляє водневе паливо, та використовує лише кілька основних інгредієнтів, разом зі світлом та певним типом іржі. Нове дослідження показує, що цей метод дає в 25 разів більше водню, ніж ті, що були раніше.

8. Є один чудовий спосіб зберігати відновлювану енергію, і ми вже маємо необхідні технології

Однією з найбільших проблем широкого впровадження поновлюваних джерел енергії залишається проблема масштабного зберігання. Однак є одне відмінне рішення цієї проблеми - насосне сховище теплової електроенергії. Такий підхід зберігає електроенергію, перетворюючи її на тепло, потім перетворюючи її на електрику, коли це потрібно за допомогою двигуна.

На відміну від перекачуваної гідросистеми, яка потребує конкретних географічних вимог, цей тип сховищ може бути побудований у багатьох місцях, і він використовує термодинамічні принципи для зберігання електроенергії у вигляді тепла. Цей винахід вже тестується на дослідних заводах.

9. Хибне дослідження, яке звинувачувало Сонце у зміні клімату, відкликали

У червні 2019 року після опублікування в "Наукових звітах" одного дослідження, наукове співтовариство швидко висловило занепокоєння. Учені стверджували, що рухи Сонця були справжньою причиною антропогенного глобального потепління.

Тепер редактори відомого журналу виправили науковий запис та пояснили помилки.
Наука розвивається попри все.

10. Наразі існує 76 рішень, які можуть уповільнити зміни клімату

Новий звіт неприбуткового проєкту "Стягнення проєктів" окреслив 76 рішень, які вже є під рукою, якщо ми хочемо уповільнити зміни клімату. Ці стратегії - від переходу наших засобів виробництва енергії до скорочення харчових відходів та розширення можливостей жінок - охоплюють усі сектори.

Крім того, ці рішення насправді дешевші, ніж підтримка статусу (також відоме як "нічого не робити"). Активісти підрахували, що якщо ми застосуємо ці 76 рішень, це призведе до економії приблизно 144 трильйонів доларів США, щоб уникнути змін клімату та пов'язаних із забрудненням витрат на охорону здоров'я. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фахівці зі Школи громадської охорони здоров'я Гарвардського університету вважають, що вживання одного яйця в день не принесе ніякої шкоди здоров'ю. Однак, якщо їсти два яйця кожен день, це може мати погані наслідки.

Відео Цікаві факти про полярного ведмедя – Популярна наука

День полярного ведмедя 27 лютого відзначають у всьому світі. "Сніданок" не оминув такого свята. Ми пропонуємо вам кілька цікавих фактів про цих тварин. 

Цікаві факти про полярного ведмедя – Популярна наука

Залиште свій коментар