Науковці натрапили на доісторичну кам'яну пам'ятку, приховану біля Стоунхенджа

Дата публікації
Перегляди
6475
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Знахідка "ховалася" під землею кілька тисяч років.

У Великобританії вчені виявили глибоко під землею "другий Стоунхендж" менш ніж за три кілометри від першого.

Науковці з команди Stonehenge Hidden Landscapes Project зуміли виявити пам'ятку давнини, яку вважають старшою за 4000 років, лише завдяки новітнім технологіям, пише Metro.

Користуючись спеціальним радаром, під землею археологи знайшли близько 90 величезних стоячих каменів, деякі з яких сягають майже 4,5 метра у висоту. Велика кількість цих каменів "вижила", оскільки їх спеціально було закопано для зведення вже відомих археологам пам'яток – Вудхенджа та  Стоунхенджа, повідомляють науковці на сайті інституту Людвіга Больцмана.

"Ми дивимося на одну із найбільших кам'яних пам'яток в Європі, яка була в нас під носом близько 4000 років. Це дійсно неймовірно", - пояснив професор  Гаффні, один з ведучих археологів проекту.

"Відкриття нової кам'яної пам'ятки, яка дуже добре зберіглася, має неймовірне значення для нашого розуміння Стоунхенджа. Це не лише новий доказ абсолютно неочікуваної фази монументальної архітектури в одному з найбільших церемоніальних місць у доісторичній Європі, новий ряд каменів може бути сучасником відомого сарсенового кола Стоунхенджа або навіть старшим", - пояснив важливість знахідки Гаффні.

"Все, що було раніше написано про пейзаж Стоунхенджа  та давні пам'ятники у його центрі, має бути переписаним", - переконаний інший археолог Пол Гарвуд. 

Нагадаємо, що раніше науковці за допомогою лазерного сканування розгледіли на каменях Стоунхенджа невідомі малюнки.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Дата публікації
Перегляди
6475
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація