Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені протестують на хворих Covid-19 ліки, які можуть зупинити гіперзапалення до його появи

Вчені протестують на хворих Covid-19 ліки, які можуть зупинити гіперзапалення до його появи

Вони потенційно можуть допомогти багатьом людям безпечно відновитися вдома.

Для деяких пацієнтів з COVID-19 імунна реакція організму може бути настільки ж руйнівною, як і сам вірус. Висока температура, важкі респіраторні розлади і пошкодження легенів є ознаками імунної відповіді. Науковці тестуватимуть поширений тип ліків - альфа-блокатори, які можуть перервати цикл гіперзапалення, перш ніж воно почне рости.

Про це йдеться на Science Daily.

Клінічне дослідження перевірятиме лікування, яке націлене на надактивну імунну відповідь. Медичний дослідник Берт Фогельштейн і його команда в Медичній школі Університету Джона Гопкінса набирають для випробування людей віком від 45 до 85 років, у яких є COVID-19, але які не перебувають на апараті ШВЛ або у відділенні інтенсивної терапії.

Їхнє лікування, поширеним типом ліків, які називаються альфа-блокатором, може перервати цикл гіперзапалення до його збільшення. Про це свідчать результати досліджень на мишах.

Підхід, який ми захищаємо, включає лікування людей з високим ризиком на ранніх стадіях захворювання, коли ви знаєте, що вони інфіковані, але до того, як у них з'являться серйозні симптоми.
дослідник Берт Фогельштейн

Якщо результати дослідження будуть свідчити про те, що препарат безпечний і ефективний проти COVID-19, він потенційно може допомогти багатьом людям безпечно відновитися вдома і знизити навантаження на ресурси лікарні.

Гіперактивна імунна відповідь не унікальна для COVID-19. Люди з аутоімунними захворюваннями і хворі на рак, які отримують імунотерапію, можуть відчувати подібні симптоми. Ці відповіді називаються синдромом активації макрофагів, або "цитокіновою бурею".

Коли макрофаги виявляють вірусні частинки, вони посилають попереджувальні повідомлення, вивільняючи різні білки, відомі як цитокіни. Ці цитокіни рекрутують на сцену інші імунні клітини - запальну відповідь, яка в помірних кількостях допомагає організму боротися з вірусом. 

Однак макрофаги також можуть вивільняти інші сигнальні молекули, звані катехоламінами, які додатково підсилюють цю відповідь, викликаючи вивільнення більшої кількості цитокінів. Результатом є нестримна петля зворотного зв'язку, схожа на сніжний ком, що збільшується в міру того, як він котиться схилом..

Схоже, що як тільки цей процес починається, з'являється неможливість його правильно відключити.
ревматолог Максиміліан Кеніг

До появи COVID-19 команда Фогельштейна вже вивчала способи ослаблення гіперзапальної імунної відповіді у хворих на рак, які отримували імунотерапію. Дослідники цікавилися лікарськими засобами, званими альфа-блокаторами, які широко призначаються у разі захворювання передміхурової залози і гіпертонії, а також впливають на передачу сигналів клітинами, які викликають цитокінову бурю. Теоретично, альфа-блокатори можуть зупинити цитокіновий шторм до його початку.

Надання мишам з бактеріальними інфекціями альфа-блокатора зменшило цитокінові бурі і знизило смертність, повідомила команда Фогельштейна в журналі Nature 2018 року.

Щоб отримати схвалення для клінічного випробування альфа-блокатора, команда Фогельштейна спочатку перевірила попередні дані і виявила, що прийом препаратів альфа-блокатора корелював з більш низьким ризиком смерті від дихальної недостатності.

В ході дослідження пацієнтам з COVID-19 даватимуть дозу альфа-блокатора - празозина, яка поступово збільшуватиметься, впродовж шести днів. Потім команда оцінить, чи люди, які отримали це лікування, мали більш низький рівень госпіталізації, ніж пацієнти, які отримували стандартне лікування. Вони стежитимуть за кожним пацієнтом протягом 60 днів.

Якщо результати дослідження покажуть, що альфа-блокатори безпечні та ефективні, команда сподівається провести друге випробування з негоспіталізованими пацієнтами, хворими на COVID-19. Це лікування може стати вторинною формою профілактики, пом'якшуючи симптоми до того, як вони стануть важкими.

Нагадаємо, пацієнт, у якого був важкий гострий респіраторний синдром під час спалаху 2003 року, може допомогти вченим у пошуку методів боротьби з новим коронавірусом. У зразках його крові містилося антитіло, яке, ймовірно, може блокувати новий коронавірус.

Залиште свій коментар

Вибір редакції