Науковці розповіли, коли Сонце знищить Землю й самоліквідується

Центральна зоря Сонячної системи поглине також Венеру й Меркурій.

Навіть якщо Землі вдасться уникнути зіткнення з космічними каменями чи запобігти небажаній зустрічі з інопланетянами, через 3,5 мільярда років Сонце неминуче почне випалювати життя на Землі.

Наразі ж Сонце перебуває на середньому стабільному етапі своєї еволюції. Про це повідомляє Science Alert.

Джуліан Скаддер, астрофізик британського Университету Сассексу, пояснила, яким саме чином Сонце знищить Землю.

За її словами, через 3,5 мільярда років Сонце почне світити на 40% яскравіше й почне "кип'ятити" воду в Світовому океані. Через високі температури поверхня Землі перетвориться на пустелю.

"Суть у тому, що збільшення тепла від Сонця спричинить потужне випаровування води з поверхні Землі, яка "застрягне" в атмосфері. Відповідно, виникне парниковий ефект, що поглинає тепло, а отже, пришвидшить процес випаровування", — пояснила Скаддер.

Цікаво, що Сонце одержує енергію за рахунок спалювання атомів водню й перетворення їх на атоми гелію в своєму ядрі. Щосекунди в ньому "згорає" 600 мільйонів тонн водню.

Загалом Сонце спалює неймовірну його кількість, а отже, кожен мільярд років воно починає світити на 10% яскравіше. 

Проте одного дня, приблизно через 4—5 мільярдів років, Сонце спалить останню частку водню в своєму ядрі — і натомість почне спалювати гелій.

"Щойно Сонце перестане спалювати водень, то перейде на новий етап свого існування — перетвориться на червоного гіганта", — заявила астрофізик.

Спалюючи гелій, Сонце почне "скидати" верхні шари своєї поверхні, поступово зменшуючись у розмірах. Це призведе до послаблення гравітаційного поля, й планети Сонячної системи "відсунуться" від червоного гіганта.

З часом ядро Сонця перегріється настільки, що змусить свої поверхневі шари розширитися до неймовірних розмірів. Атмосфера Сонця сягне нинішньої орбіти Марса й поглине Меркурій і Венеру.

Утім, за словами вчених, Марсу вдасться врятуватися. Натомість у Землі є два варіанти: бути поглинутою червоним гігантом або так само "втекти". Проте на той момент вона вже не буде придатною до життя.

Планетарна туманність
NASA
Подібна планетарна туманність виникне навколо білого ядра СонцяЮ що "вмирає"

До слова, щойно Сонце витратить все своє паливо, воно почне пульсувати й скидати останні шари зі своєї поверхні. Так, лишиться тільки слабке біле ядро, відоме як "білий карлик". У певний момент воно зникне зовсім.

Нагадаємо, не так давно NASA показало відео, як Сонце розриває комету. Вона була однією з комет Крейца, що відділилася від великого тіла кілька мільйонів років тому й згодом наблизилася до зорі. Уперше цю комету помітили 1 серпня 2016 року, одначе, вона припинила своє існування через три доби опісля.

Залиште свій коментар

Наступна публікація