Науковці відзначають зростання агресії акул з кожним роком

За 2010 рік було зафіксовано 79 випадків нападу акул на людей, що значно перевищує рівень всіх останніх років.

Найбільша за останнє десятиріччя кількість нападів акул на людей зареєстрована у 2010 році. Про це повідомили в Університеті штату Флорида, який з 1960 року веде таку статистику.

Всього було зафіксовано 79 випадків нападів акул, що на чверть більше за рівнень 2009 року (63 випадки) і значно перевищує рівень всіх останніх років. Шість з 79 нападів завершилися загибеллю людей.

Майже половина всіх інцидентів такого роду (36) сталися біля узбережжя США, друге місце займає Австралія, біля берегів якої було зареєстровано 14 нападів.

Найдивнішими для фахівців є п'ять нападів біля берегів Єгипту на початку грудня минулого року.

На думку керівника програми з вивчення акул Університету Флориди Джорджа Берджесса, така поведінка була спровокована комбінацією природних і людських чинників, серед яких викликане надзвичайно спекотним літом аномальне потепління води, попадання в море великої кількості м'яса загиблих тварин, туші яких скинуло торговельне судно, а також активна підгодівля акул дайверами.

Разом з тим, за словами Берджесса, люди представляють для акул набагато більшу небезпеку. Якщо в середньому від іклів білої акули гине п'ять осіб у рік, то рибальська галузь знищує від 30 до 70 мільйонів акул щорічно.

Читайте також:

100 тисяч акул проплили неподалік узбережжя Флориди

Науковці розгадали таємницю акул-людожерів

Учені: за 10 років акули-людожери з'являться і в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: