Науковці винайшли розчинні "імпланти" для людського мозку

Прилади здатні вимірювати тиск і температури всередині черепа.

Вчені з університету Іллінойсу виробили бездротові пристрої, здатні контролювати внутрішньочерепний тиск і температуру мозку. Нові датчики виготовлені на основі кремнію, що дозволяє їм повністю розчинятися в спинномозковій рідині протягом декількох тижнів після імплантації.

Фахівці наголошують, що потреба в такій новації величезна. Адже чимало медичних процедур потребують безперервного спостереження за фізіологічними показниками пацієнта. А існуючі електронні апарати створюють додаткові ризики для здоров'я хворих, бо стають осередком інфекції і негативно впливають на імунну систему.

Нові пристрої здатні слідкувати за необхідними параметрами мозку протягом трьох днів. Винахід наразі випробовується на щурах, повідомляє журнал Nature. Надалі дослідники сподіваються розробити подібні датчики і для інших людських органів.

Минулого року науковці здійснили низку несподіваних відкриттів і дослідів із мозком. Так, американські вчені виявили неочікувану властивість людського слуху - вміння розпізнавати відстань лише з допомогою одного цього чуття. Під час досліджень з'ясувалося, що звуковій інформації людина довіряє навіть більше, ніж візуальній.

Тим часом нейрофізіологи з Японії виявили в мозку людини та інших ссавців особливу групу нейронів, які управляють фазами сну. Завдяки цьому японські вчені навчилися "перемикати" режим сну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: