Науковці визначили дату зіткнення астероїда з Землею

У 2182 році буде дві ймовірності зіткнення астероїда із Землею. Про наслідки науковці цього разу не повідомляють.

Астероїд діаметром 560 метрів може в майбутньому зіткнутися з Землею. Шанси такої катастрофи в найближчі десятиліття невеликі, але істотно зростуть, коли небесне тіло відвідає нашу планету в 2182.

З таким попередженням виступили іспанські астрономи. Результати досліджень опубліковані в науковому журналі "Ікар".

Астероїд був відкритий в 1999 році і отримав назву RQ36. Іспанські астрономи використовували математичні формули для визначення ступеня загрози його зіткнення із Землею і дійшли висновку, що в 2182 таких ймовірностей буде дві.

Орбіта обертання RQ36 навколо Сонця дуже мінлива, що ускладнює прогнозування траєкторії руху астероїда. Іспанці провели 290 оптичних і 13 радарних спостережень за рухом RQ36, встановивши наявність в ньому ефекту Ярковського.

Російський інженер-технолог Іван Ярковській першим в 1900 році передбачив цікавий феномен. Він полягає в тому, що теплове випромінювання поверхні астероїда, що нагрівається вдень і вночі остигає, створює слабкий реактивний імпульс, що надає небесному тілу додаткове прискорення.

Зважаючи на цей ефект, вкрай складно точно розрахувати, наскільки близько до Землі пройде астероїд на черговому витку.

За оцінкою астрономів, в 2060 році вірогідність зіткнення RQ36 з нашою планетою мізерно мала. Але в 2080 загроза зросте в чотири рази, потім знову знизиться і буде зростати в 2162 і 2182 роках.

Тим часом, російські вчені заявили про розробку космічного апарату для вивчення астероїда Апофіс, що наближається до Землі, і який в 2036 році може зіткнутися із Землею.

Читайте також:

ESA покаже зближення з астероїдом у прямому ефірі

Японський зонд доставив на Землю зразки, здобуті з астероїду

Повз Землю пронісся астероїд: він виявився удвічі більшим, ніж вважали астрономи

У космосі сталося лобове зіткнення астероїдів

Залиште свій коментар