Науковці вперше відтворили тканину людського тіла зі стовбурових клітин

Учені зімітували в пробірці умови росту тканин на стадії ембріонального розвитку людини і отримали тканини з тривимірною структурою, що відбиває структуру тканин кишечника немовляти в утробі матері.

Медики вперше зуміли продемонструвати повноцінну штучну тканину людських органів - кишечника - отриману за допомогою технології стовбурових клітин, яка знайде застосування як в лабораторних дослідженнях, так і в медичних цілях.

Про це повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Nature. "Це перша робота, яка показала, що індуковані плюрипотентні стовбурові клітини в пробірці можуть бути перетворені в тканину людського організму з тривимірною структурою і складом тканини кишечнику", - сказав Джеймс Уеллс, провідний дослідник з Медичного центру Дитячої лікарні Цинцинатті.

"Ми сподіваємося, що наша робота дасть надію людям, що страждають такими хворобами, як некротизуючий ентероколіт, синдром короткого кишечника, запальними захворюваннями цього органу та іншими хворобами", - додав учений.

Варто відзначити, що стовбурові клітини представляють величезний інтерес для вчених і лікарів, оскільки володіють можливістю трансформуватися в клітини будь-якого типу в організмі, яких налічується більше 200. На жаль, дорослий організм цих клітин практично позбавлений, і значні їх кількості утворюються тільки на стадії ембріонального розвитку людини.

З цієї причини в останні роки було розроблено цілий ряд методів отримання клітин з властивостями стовбурових клітин з тканин дорослого людського організму. Ці клітини, звані індуковані плюрипотентні, виходять шляхом перепрограмування з клітин шкіри.

У своїй роботі група Уеллса використовувала як ембріональні стовбурові клітини людини, так і індуковані плюрипотентні, щоб надалі порівняти можливість трансплантації отриманих з них тканин.

Для того щоб спрямувати розвиток цих клітин в потрібне русло з утворенням тканин кишечника, вчені за допомогою хімічних реагентів та додаткових біологічних молекул зімітували в пробірці умови росту тканин на стадії ембріонального розвитку людини.

Як стало відомо, протягом 28 днів ці послідовні кроки дозволили вченим отримати тканини з тривимірною структурою, що відбиває структуру тканин кишечника немовляти в утробі матері. Ці тканини містили в собі всі типи клітин, властиві кишечнику, що функціонують в нормальному режимі.

За словами авторів статті, отримані знання можуть використовуватися тепер усіма вченими світу, які займаються вивченням порушень росту тканин кишечника, хвороб цього органу і пошуком методів лікування. На базі цієї роботи можна буде розробляти нові ліки, а також технології пересадки тканин.

Нагадаємо, нещодавно  США розпочали випробування методики лікування людськими ембріональними стовбуровими клітинами.

Читайте також:

Учені виростили щурів з людськими мізками

У США розпочали клінічні випробування стовбурових клітин на людях

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: