Науковці знайшли найдавніші свідчення життя на Землі

Науковці знайшли найдавніші свідчення життя на Землі

Фото: pixabay.com

На думку дослідників, мікрофосилії жили на мілководді.

Науковці виявили на території Південної Африки скам'янілості мікробів, вік яких - 3,42 мільярди років.

Про це повідомляє Scitech Daily з посиланням на журнал Science Advances, де були опубліковані результати дослідження.

Вчені з Болонського університету повідомили - одні з найдавніших на планеті осадових порід виходять на поверхню на кордоні ПАР і Мозамбіку. 

У двох зразках тонкошарових відкладень з регіону фахівці виявили мікрофосилії - скам'янілі рештки мікроорганізмів ниткоподібної форми, які є найдавнішим на сьогодні свідченням життя на планеті.

Мікроорганізми, за словами науковців, жили на мілководді, біля виходу підводних гідротермальних джерел, оскільки там взаємодія прохолодної морської води з теплими підземними потоками створювала багате на хімічні елементи середовище проживання.

Хімічний аналіз показав що волокна містять більшість основних елементів, необхідних для життя.

У загострених поглибленнях у стінах гідротермальних каналів були знайдені скупчення ниткоподібних організмів, а на дні порожнини - окремі нитки.

Науковці також припускають, що подібні організми могли жити і на Марсі, де в той час були, приблизно, такі ж умови, як на Землі.

Нагадаємо:

  • Вчені зі США виявили віруси віком майже 15 000 років в двох зразках льоду, взятих з Тибетського плато в Китаї. Дослідники проаналізували керни льоду, взяті в 2015 році з крижаної шапки Гулія на висоті 6,7 кілометра.

Повʼязані теми:

Наступна публікація