Науковці знайшли у Єгипті підземне місто з тисячорічною історією

Учені отримали повне уявлення про те, як розташовувалися житлові будинки, храми та інші споруди у місті Аваріс.

У Єгипті знайшли підземне місто, якому 3,6 тис. років. Австрійським археологам вдалося знайти руїни столиці гіксосів, які керували Єгиптом приблизно в 1664-1569 роках до н. е. Вони побудували радіолокаційне зображення місцевості в районі поселення Таль ад-Даба на північний схід від Каїра.

Загарбники на сторіччя позбавили влади фараонів, поки їх не вигнав засновник XVIII династії Яхмос I біля 1570 року до н. е.

Глава проекту Ірен Мюллер розповіла, що головне завдання робіт - визначити, як далеко простирається підземне місто.

Кочівники-семіти прийшли з Азії 3,6 тис. років тому і окупували Єгипет. Столицю вони створили в місті, що мало назву Аваріс.

Отримані зображення дають уявлення про планування вулиць Аваріс. Учені отримали повне уявлення про те, як розташовувалися житлові будинки, храми та інші споруди.

За словами Мюллер, археологам вдалося ідентифікувати і одну з приток Ніла, що проходив через місто, а також два острови.

Австрійські фахівці вивчають гіксосів з 1975 року. Гіксоси захопили владу на більшій частині Єгипту території в середині XVII столітті до н. е., скориставшись ослабленням влади фараонів.

На відміну від єгиптян, загарбники добре управлялися з кіньми, що дало їм перевагу в бою. Гіксоси заснували власну династію правителів. Цей період історії отримав назву Другого перехідного.

Влада гіксосів закінчилася з воцарінням засновника XVIII династії Яхмосу I, який після тривалої війни взяв Аваріс і витіснив кочівників з Єгипту. Він навіть вдерся до Палестини, відкинувши гіксосів ще далі. З правлінням Яхмосу I пов'язують початок Нового царства.

Читайте також:

Вчені: іншопланетяни хочуть захопити Землю

Астрологи просять Верховну Раду дати їм спокій

Вчені розробили екологічно чисту пластмасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: