Науковий прорив: У США новітній імплант дозволяє паралізованим людям ходити

Дата публікації
Перегляди
3693
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Науковий прорив: У США новітній імплант дозволяє паралізованим людям ходити

Мільйони спинальників знову зможуть стати на ноги завдяки правильним думкам

У Сполучених Штатах успішно випробували імплант, який ставить паралізованих людей на ноги. Троє учасників експерименту вперше у світі почали одужувати завдяки приладу, що реагує на їхні думки, йдеться в ТСН.12.00

Лікарі радіють першим рухам Джереда. Прикутий останні 5 років до візка чоловік вперше може поворухнути ногами. Аби це сталося, знадобилися місяці важкої праці, лікарі та тренери допомагали набрати гарну форму м'язам чоловіка. Виснажливі заняття дали результат: він зміг рухати ногами, потім - стояти, а згодом – пішов.

Участь у експерименті в іншому медичному закладі бере студентка Келлі. Паралізована після аварії дівчина робить перші самостійні кроки. 

«Мої очі наповнилися сльозами, і я така: "Боже, це сталося! Я щойно зробила кілька кроків!", - радіє Келлі.

Розробники технології пояснюють, вживили у хребет пацієнтів спеціальний стимулятор, який передає електоімпульси від головного мозку до спинного. Тобто, нейрони хворого отримують сигнал, що треба стояти чи ходити попри те, що хребет людини пошкоджено.

Американські розробники створили імплант, який може поставити паралізованих людей на ноги

Американські розробники створили імплант, який може поставити паралізованих людей на ноги

«Ми змогли напряму стимулювати сам спинний мозок. У нас попереду ще довгий шлях, перш ніж ми оптимізуємо цю терапію і зробимо її придатною для інших пацієнтів», - переконує лікар.

Вчені кажуть, над технологією ще треба працювати, бо встати з інвалідного візка змогли лише троє з 5 учасників експерименту. Утім, Джеред сповнений надії і має намір тренуватись і надалі.

«Сподіваюся, що, може, я буду здатен залишити інвалідний візок, навіть, коли це буде дорога до холодильника і назад», - каже Джеред 

Під час тривалих занять Джеред закохався у свою тренерку, пара одружилася і тепер він має особливий стимул звестися на ноги.

Наступна публікація