Найбільша магнітна буря дозволить побачити північне сяйво у незвичних для цього явищах регіонах

Дата публікації
Перегляди
1949
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільша магнітна буря дозволить побачити північне сяйво у незвичних для цього явищах регіонах

Фото: Unsplash

"Вогні Аврори" можна буде побачити у Пенсильванії, Айові і Орегоні, Москві, Санкт-Петербурзі, Юрмалі.

Американський центр прогнозу космічної погоди SWPC заявив про геомагнітну бурю в найближчі дні, що означає ймовірність північного сяйва, збоїв в комунікаціях і радіоперешкод.

Про це повідомляє CNN.

Слабка буря (G1) прогнозується 9 грудня, сильна (G3) - 10 грудня, помірна (G2) - 11 грудня.

Цей сплеск збігається з початком 25-го циклу сонячної активності - періоду в 11 років, в якому проявляються штормові явища на поверхні сонячних піків і з'являються сонячні бурі.

Велика кількість сонячних плям супроводжується іншими проявами сонячної активності: рентгенівськими спалахами, корональними викидами маси або корональними дірами. Ці явища призводять до збурень, які впливають на магнітне поле Землі, породжуючи геомагнітні бурі і полярні сяйва.

Сонце розташоване на відстані 147 млн ​​км. від Землі, але збурення на його поверхні можуть мати серйозні наслідки по всій Сонячній системі.

Наприклад, 29 листопада на західній кінцівки Сонця помітили спалах класу M4.4. Це найсильніший зафіксований спалах за три роки спостережень. Не виключено, що потужність була ще вище, так як центр вибуху знаходився на зворотному, невидимого з Землі боку Сонця.

10 грудня вчені зафіксували спалах C7,4 - це відносно слабка потужність, але так як вона була звернена прямо до нашої планети, то спалах спровокував викид корональної маси, хмари заряджених частинок, до планети.

Перші збурення в магнітосфері Землі почались вранці 9 грудня 2020 року. Основне ядро ​​хмари сонячної плазми досягне Землі в ніч на 10 грудня. Розпочнеться геомагнітна буря, яка може тривати більше доби. Високоенергетичні частинки, які з'являються з сонячних плям і направляються на Землю, можуть викликати високочастотні радіоперешкоди, збої комунікації і електроживлення на нашій планеті.

Нагадуємо, що прототип космічного корабля SpaceX для польотів на Марс та Місяць вибухнув під час випробувань

Наступна публікація