Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найголовніша загадка Всесвіту: вчені створили карту темної матерії

Аналіз руху зірок і галактик змушує припустити, що у Всесвіті присутні невидимі частинки, названі вченими темною матерією.

Науковці, які вивчають темну енергію, опублікували найдетальнішу карту розподілу темної матерії в нашому Всесвіті.

Про це інформує Українська служба ВВС.

Науковці дослідили інформацію про понад 26 мільйонів галактик.

Складена ними карта допоможе вченим зрозуміти, з чого складається темна матерія, і більше дізнатися про загадкове явище під назвою "темна енергія".

Карта темної матерії

"Темна енергія і темна матерія є, можливо, однією з головних наукових загадок. Це відкриття викликало великий інтерес у всьому науковому світі, тому що воно може перевернути наші уявлення про Всесвіт. І насправді ми досі не знаємо, що це таке", - зауважив професор університетського коледжу Лондона Офер Лахав.

У 1998 році дві групи астрономів виявили, що розширення Всесвіту відбувається з постійним прискоренням (постійна Габбла), замість того, щоб сповільнюватися, як випливало з прийнятої в той час теорії.

Фізики припустили, що це прискорення викликане якимсь феноменом, який вони і назвали темною енергією. Проведені відтоді дослідження свідчать, що темна енергія і темна матерія становлять 96% Всесвіту.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що темна енергія, загадкова субстанція, яка змушує кордони Всесвіту розширюватися з прискоренням, може стати причиною "Великого розриву" і знищення видимої матерії, заявляють китайські астрофізики.

"За нашими розрахунками, він відбудеться приблизно через 103 мільярди років у кращому випадку, і через 16,7 мільярдів - у гіршому. У цей час Усесвіт припинить своє існування в ході "Великого розриву", - пишуть автори статті. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції