Найпівденніший кораловий риф світу "побілішав": як це сталось і чому тривожить учених

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Корали є "домом" для близько 25% різноманітних водних істот.

Найпівденніший кораловий риф у світі знебарвився цього літа. Дослідники занепокоєні, що підвищення температури води через зміни клімату зачіпає навіть найбільш ізольовані екосистеми.

Про це австралійські вчені заявили 3 квітня, передає AFP.

Цього літа на корали біля острова Лорд-Гав, що розташований за понад 700 км від берега Сіднея, вплинули підвищені температури. Водночас зазначається, що вони все ж таки уникли такого потужного знебарвлення, як Великий Бар'єрний риф в 2016 та 2017 роках.

"Це тривожний дзвіночок, що ми спостерігаємо знебарвлення на цьому дуже ізольованому південному рифі. Це викликає занепокоєння", - сказав AFP доцент Білл Леггат з Університету Ньюкасла. У цьому рифі мешкають істоти, яких не зустріти більше ніде у світі.

"Це просто ще один показник того, що зміна клімату впливає повсюдно у світі. Ось риф, який розташований за  сотні кілометрів від материка, але ми бачимо знебарвлення і в цій прекрасній, красивій екосистемі", - додав він.

Леггат і інші вчені з декількох австралійських університетів і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США виявили сильне знебарвлення до 90% серед прибережних та неглибоких рифах лагуни.

За словами Леггат, глибоководні корали, в яких водяться унікальні види, як і Бар'єрний риф, входить до списку Всесвітньої спадщини, і все ще "виглядають цілком здоровими" – їм переважно вдалося уникнути знебарвлення.

Вчені мають повернутися до Лор-Гаву найближчими місяцями, аби з'ясувати, чи "побілішали" корали настільки, що не зможуть відновитися.

Зазначимо, знебарвлення коралів відбувається, коли ненормальні умови довкілля середовища, як зависока температура води, "виганяють" з коралів крихітні водорості, які завдяки фотосинтезу надають їм колір.

Корали можуть відновитися, якщо температура води впаде, і водорості знову зможуть їх заселити. Проте "побілілі" корали не ростуть і легше руйнуються.

Коралові рифи складають менше 1% світового океану, але є домом для приблизно 25% водного біорізноманіття.

Нагадаємо, усередині гірського масиву, розташованого на острові  Шпіцберген, неподалік від невеликого норвезького міста Лонг'їр, є унікальна споруда – своєрідний "Ноєв ковчег" для насіння, де зберігається понад 900 тисяч його видів. Сховище захищає насіння від впливу сонячного світла, землетрусів, вивержень вулкана, війн та будь-яких інших пагубних чинників. Раніше вчені вважали, що місцерозташування сховища та його конструкція робить його невразливим. Проте тепер він під загрозою - розповідаємо чому.

ВідеоІзраїльські вчені з'ясували, що коралові рифи Червоного моря переживуть зміни клімату

Біологи застерігають, що саме від існування цих морських створінь залежать понад півмільярда людей в усьому світі. То в чому ж секрет ізраїльських коралів, та як їм вдалося пристосуватися до нових умов клімату – далі у сюжеті.

Ізраїльські вчені з'ясували, що коралові рифи Червоного моря переживуть зміни клімату

Залиште свій коментар

Вибір редакції