Найпоширеніше у світі знеболювальне парацетамол пов'язали з небезпечною поведінкою

Ефект був незначним, але важливо його враховувати, зважаючи на поширеність препарату.

Згідно з новим дослідженням, найбільш вживане у світі знеболювальне ацетамінофен або парацетамол призводить до більш ризикової поведінки.

Про це пише Science Alert.

"Здається, що ацетамінофен змушує людей відчувати менше негативних емоцій, коли вони розглядають ризиковані дії - вони просто не відчувають такого страху", - говорить нейробіолог Болдуін Вей з Університету штату Огайо.

Отримані дані доповнюють результати недавніх досліджень, які передбачають, що ефект парацетамолу поширюється на різні психологічні процеси, зокрема зниження сприйнятливості до образ, зниження емпатії і навіть пригальмування когнітивних функцій.

Нове ж дослідження припускає, що здатність людей сприймати і оцінювати ризики може порушуватися під час приймання парацетамолу, хоча й ефект незначний. 

У серії експериментів взяли участь понад 500 студентів. Команда виміряла, як одноразова доза ацетамінофену в 1000 мг (рекомендована максимальна разова доза для дорослих), випадково призначена учасникам, вплинула на їхню ризиковану поведінку, порівнянні з тими, хто отримав плацебо.

Учасники грали у комп'ютерну гру, в якій треба було накачати повітрям кульки - за кожне надування давалися уявні гроші, але якщо кульку перекачати - вона могла луснути, а гроші втрачалися. Завданням учасників було заробити якомога більше грошей.

Як виявилося, студенти після приймання парацетамолу ризикували більше, а їхні кульки розривалися частіше порівняно з контрольною групою.

Окрім цього, учасники заповнювали анкети, оцінюючи рівень ризику у гіпотетичних сценаріях, як-от спортивні ставки, стрибки з тарзанки з високого моста або кермування без ременя безпеки.

В одному з опитувань приймання ацетамінофену справді знизило відчуття ризику порівняно з контрольною групою, хоча в іншому аналогічному опитуванні такого ефекту не спостерігалося.

Однак в цілому, ґрунтуючись на середніх результатах різних тестів, команда дійшла висновку, що існує взаємозв'язок між прийманням парацетамолу і більш ризиковою поведінкою, хоча й ефект може бути незначним.

Дослідники зазначають, вплив препарату на ризиковану поведінку можна інтерпретувати через інші види психологічних процесів, наприклад, зниження тривожності.

Автори роботи кажуть, що вивчення психологічних пояснень явища, а також біологічних механізмів, відповідальних за нього, мають стати предметом наступних досліджень.

Нагадаємо, ВООЗ рекомендує приймати ліки парацетамол, якщо у вас висока температура через коронавірусну інфекцію. Що це за препарат, хто його радить та чи є дефіцит в Україні розповідає ТСН.ua.

Відео Невиліковно хворим українцям доводиться боротися за знеболювальні препарати для гідної смерті

Дружина легендарного українського баскетболіста Олександра Окунського, який помер у пекельних муках, має намір судитися з сімейним лікарем. Вона переконує, що в амбулаторії доводилося з боєм отримувати рецепт на наркотичні знеболюючі препарати для чоловіка, який страждав від болю. Судовий позов може стати прецедентом для України, однак це далеко не перша історія. Міжнародні організації доступ до знеболення в Україні паліативними хворими прирівнюють до тортур.  

Невиліковно хворим українцям доводиться боротися за знеболювальні препарати для гідної смерті

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів