Найпотужнішим комп'ютером у світі назвали японський суперкомп'ютер "К"

"К" здатний здійснювати 8,16 млрд операцій в секунду і більш ніж в три рази випередив за продуктивністю попереднього лідера - китайський комп'ютер Tianhe-1A.

Суперкомп'ютер під назвою "K", створений японською компанією Fujitsu спільно з японським науково-дослідним інститутом Riken, є найпотужнішим за продуктивністю комп'ютером в світі згідно з рейтингом 500 найпотужніших обчислювальних систем на планеті.

Як повідомляється, "К" здатний здійснювати 8,16 млрд операцій в секунду і більш ніж в три рази випередив за продуктивністю попереднього лідера - китайський комп'ютер Tianhe-1A.

"K" буде використовуватися для розрахунку моделей кліматичних змін на планеті. Проект зі створення суперкомп'ютера оцінюється в 975 млн євро.

Японські фахівці вперше за останні сім років очолили рейтинг 500 найпотужніших комп'ютерів. Раніше лідерами в цій галузі були Китай та Індія.

Рейтинг "Топ-500" публікується двічі на рік - у червні і в листопаді. У його останньої версії лідером була названа китайська система Tianhe-1A ("Чумацький Шлях"), потужність якої склала 2,57 петафлопс, тобто 2,57 квадрильйона операцій в секунду.

Читайте також:

Створено найбільший комп'ютер з ДНК

Створено 25-доларовий міні-комп'ютер

Учені "заразили" комп'ютер шизофренією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: