Найпотужніший у світі суперкомп'ютер побив власний рекорд

Найпотужніший у світі суперкомп'ютер побив власний рекорд

K-computer побив власний рекорд продуктивності / Фото: fujitsu.com

K-computer в його нинішній конфігурації об'єднує 864 обчислювальні стійки і 88128 процесорів.

K-computer, розташований в Інституті фізико-хімічних досліджень (RIKEN) в японському місті Кобе, першим серед суперкомп'ютерів показав продуктивність понад 10 петафлопс, повідомляє компанія Fujitsu - розробник K-computer.

Тест Linpack, який традиційно застосовується для оцінки продуктивності суперкомп'ютерів, на випробуваннях 7-8 жовтня дав результат в 10,51 петафлопс. Це означає, що K-computer виконує 10,51 квадрильйонів операцій з плаваючою крапкою за секунду.

Таким чином, K-computer побив власний рекорд продуктивності. У червні 2011 року японський суперкомп'ютер очолив рейтинг найпотужніших у світі систем з результатом 8,16 петафлопс. Друге місце в червневому рейтингу посів китайський суперкомп'ютер Tianhe-1A, який показав результат в 2,6 петафлопс.

K-computer в його нинішній конфігурації об'єднує 864 обчислювальні стійки і 88128 процесорів. Теоретична продуктивність системи становить 11,28 петафлопс.

Суперкомп'ютер - спільний проект RIKEN і компанії Fujitsu. Використання комп'ютера в повноцінному режимі планується розпочати в листопаді 2012 року. Він буде застосовуватися для прогнозування стихійних лих, зокрема, землетрусів, для аналізу процесів зміни клімату і в космічних дослідженнях.

Читайте також:

Найпотужнішим комп'ютером у світі назвали японський суперкомп'ютер "К"

У Китаї запущений найпотужніший суперкомп'ютер

Опубліковано новий список найпотужніших суперкомп'ютерів

Вчені працюють над створенням комп'ютера, що імітує котячий мозок

Повʼязані теми:

Наступна публікація