Найпотужніший у світі суперкомп'ютер побив власний рекорд

K-computer в його нинішній конфігурації об'єднує 864 обчислювальні стійки і 88128 процесорів.

K-computer, розташований в Інституті фізико-хімічних досліджень (RIKEN) в японському місті Кобе, першим серед суперкомп'ютерів показав продуктивність понад 10 петафлопс, повідомляє компанія Fujitsu - розробник K-computer.

Тест Linpack, який традиційно застосовується для оцінки продуктивності суперкомп'ютерів, на випробуваннях 7-8 жовтня дав результат в 10,51 петафлопс. Це означає, що K-computer виконує 10,51 квадрильйонів операцій з плаваючою крапкою за секунду.

Таким чином, K-computer побив власний рекорд продуктивності. У червні 2011 року японський суперкомп'ютер очолив рейтинг найпотужніших у світі систем з результатом 8,16 петафлопс. Друге місце в червневому рейтингу посів китайський суперкомп'ютер Tianhe-1A, який показав результат в 2,6 петафлопс.

K-computer в його нинішній конфігурації об'єднує 864 обчислювальні стійки і 88128 процесорів. Теоретична продуктивність системи становить 11,28 петафлопс.

Суперкомп'ютер - спільний проект RIKEN і компанії Fujitsu. Використання комп'ютера в повноцінному режимі планується розпочати в листопаді 2012 року. Він буде застосовуватися для прогнозування стихійних лих, зокрема, землетрусів, для аналізу процесів зміни клімату і в космічних дослідженнях.

Читайте також:

Найпотужнішим комп'ютером у світі назвали японський суперкомп'ютер "К"

У Китаї запущений найпотужніший суперкомп'ютер

Опубліковано новий список найпотужніших суперкомп'ютерів

Вчені працюють над створенням комп'ютера, що імітує котячий мозок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: