Найшвидший комп’ютер у світі долучився до боротьби із коронавірусом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він знайшов 77 потенційних сполук, які можуть блокувати новий коронавірус.

Біофізики з Університету Теннесі почали використовувати створений IBM суперкомп'ютер SUMMIT для просіювання тисяч молекул та пошуку потенційних сполук, які можна було б використовувати як новий препарат проти коронавірусу, що відповідає за поточну пандемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це пише IFLScience.

Після кількох днів обчислень суперкомп'ютеру вдалося знайти щонайменше 77 сполук, які потенційно могли б запобігти зараженню коронавірусом людських клітин.

Отримані результати були нещодавно опубліковані в роботі, доступній на сервері переддруку ChemRxiv. Це означає, що документ чекає на експертну оцінку, тому дослідження слід вважати "незавершеним процесом".

Поверхні коронавірусів покриті колоскоподібними білками, що нагадують колосок (звідси і назва), що дозволяє вірусам зв'язуватися з людськими клітинами і заражати їх, створюючи замок. Розуміючи білки вірусів та рецептори господарів клітин - людини, а також спосіб взаємодії з ними інших хімічних сполук, можна з’ясувати, які ліки можуть бути ефективними проти збудника.

SUMMIT був використаний для глибокого аналізу бази даних із понад 8000 сполук, які відомі з наявних лікарських засобів, хімікатів, рослинних ліків та природних продуктів. Його робота полягала у виявленні сполук, які, мабуть, здатні зв'язуватися з піками білку SARS-CoV-2, блокуючи тим самим ключ вірусу і теоретично запобігаючи його проникненню в клітини організму.

"На це у нас пішов день-два, тоді як на звичайному комп'ютері знадобилися б місяці", - заявив автор дослідження, директор Центру молекулярної біофізики університету Теннессі Джеремі Сміт.

Звісно, немає жодної гарантії, що будь-яка сполука, знайдена суперкомп'ютером, буде ефективною на практиці. Крім того, як і будь-які ліки, воно потребує широкого тестування та клінічних випробувань, перш ніж воно розглядатиметься як життєздатне лікування. Однак робота суперкомп'ютера допомогла визначити декількох перспективних кандидатів для дослідників.

"Наші результати не означають, що ми знайшли ліки від COVID-19. Однак ми дуже сподіваємось, що наші обчислювальні висновки будуть інформувати майбутні дослідження, і забезпечать основу, яку експерименталісти використовуватимуть для дослідження цих сполук і надалі. Тільки тоді ми дізнаємось, чи має хтось із них характеристику, необхідну для пом’якшення цього вірусу", - сказав Сміт.

SUMMIT вважається "Формулою 1" серед суперкомп'ютерів. Суперкомп'ютер, розміщений у Національній лабораторії Оук-Рідж у штаті Теннессі, розміром з два тенісних корти, здатен обробляти понад 200 квадрильйонів обчислень в секунду. Його використовують різні дослідники для різних шляхетних місій: від моделювання наднових та навколишнього середовища до опрацювання даних про рак та генетику.

Це дослідження не вперше використовує комп’ютери для пошуку нових ліків. Лише минулого місяця дослідники застосували новий комп’ютерний алгоритм, щоб просіяти величезний цифровий архів із понад 100 мільйонів хімічних сполук і виявили молекулу, яка, здавалося, має деякі надзвичайно чудові властивості антибіотиків.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції