Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найгладкіший у світі папуга рекордно розмножився – це дає надію на порятунок його виду від повної загибелі

Колись какапо був одним з найпоширеніших птахів у Новій Зеландії. За кілька століть вид вважали повністю зниклим.

В Новій Зеландії у найгладкішого в світі папуги, какапо, видався рекордний сезон з розмноження. Вчені сподіваються, що це врятує вид від вимирання.

Про це пише The Guardian.

На сьогодні залишилось лише 147 дорослих какапо – ще кілька сотень років тому вони були одними з найпоширеніших птахів в Новій Зеландії, єдиному місці, де вони мешкають.

Основна причина вимирання – знищення їхнього природного середовища через будівництво ферм. Колись вважалося, що какапо вимерли зовсім, але в 1970-х роках на острові Стюарт на півдні країни таки виявили кілька десятків птахів.

Найгіршим для популяції був 1977 рік – тоді живими лишилось 18 птахів, а до середини 1990-х років їхня чисельність зросла до 50.

Аби посприяти розмноженню папуг, дослідники висадили кілька сотень хвойних дерев Рима, плодами яких харчуються какапо.

Внаслідок цього у папуг і був рекордний сезон розмноження – цього року вилупилося 74 пташенят. Як очікується, 60 з них доживуть до зрілого віку. З 50 самок 49 відкладали яйця.

Як зазначається, останній рекордний сезон розмноження був 2016 року – тоді на світ з'явилось 37 пташенят.

Нагадаємо, раніше глобальне потепління вперше стерло з лиця Землі цілий вид ссавців. Тваринкам фактично не залишилось де жити і що їсти через підняття рівня Світового океану. Про те, як врятувати Землю від кліматичних змін, дивіться у ТСН Stories.

ВідеоУ столиці поліцейські взяли на роботу папугу

Поліцейські знайшли ледь живого птаха на місці виклику. Він провів п’ять діб поруч із померлим господарем - без їжі і води. Як живеться папузі у поліції – далі у сюжеті.

У столиці поліцейські взяли на роботу папугу

Залиште свій коментар

Вибір редакції