Не крик, а паніка. Розкрита таємниця популярного емодзі-смайла за мотивами картини Мунка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На полотні Едварда Мунка зображена емоція паніки, а не крику, переконані мистецтвознавці Британського музею.

Герой відомого полотна норвезького художника Едварда Мунка "Крик", яка стала прототипом відповідного емоджі-смайла, не кричить, а відчуває емоцію паніки. Про це 20 березня заявили в Британському музеї, пише The Insider.

У написі рідкісної чорно-білої версії зображення, яку Мунк анотував словами: "Я відчув сильний крик у всій природі", він це пояснив, вважають в музеї. За словами Джулії Бартрум, яка курує виставку художника, де представлена чорно-біла літографія, фігура на полотні швидше чує крик, ніж кричить.

"Ця рідкісна версія "Крику", яку ми показуємо в Британському музеї, ясно демонструє, що найвідоміша робота Мунка зображує людини, яка чує крик, а не людину, що кричить, як багато хто стверджує. Мунк свідомо включив у цю версію підпис... щоб описати, як його натхнення прийшло від раптового хвилювання, яке він відчув, йдучи по стежці в Осло... Для мене немає сумніву, що фігура на цьому полотні реагує на сили природи. Залишаються суперечки, чи є вони реальними або психологічними - з боку самого художника... Полотно передає відчуття паніки простим дизайном: хвилясті смуги в небі дають відчуття тремтячого камертона, а фігура закриває вуха. Цей стилізований жест завжди буде миттєво розпізнаватися людьми як відчай", - продовжила Бартрум.

Художник був відомий тим, що створював образи, які символізують сильні емоції, такі як любов або ревнощі. Мунк завершив першу картину в 1983 році, але зробив ще кілька версій. За минулі десятиліття образ перетворився в універсальний символ тривоги, а смайл став "людиною, яка кричить". Згідно веб-сайту emojitracker, це 53 за частотою використання емоджі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції