Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До Землі наближається небезпечний астероїд

У NASA знайшли достатньо причин вважати його потенційно небезпечним.

У грудні на потенційно небезпечній відстані від Землі пройде астероїд Фаетон-3200. Останній раз це космічне тіло наближалося на подібну відстань 40 років тому - 1974 року, проте тоді люди про його існування навіть не знали.

Про це повідомляє CBS.

Цього разу Фаетон наблизиться до нашої планети на відстань приблизно 10,3 мільйони кілометрів, тоді як у 1974 році астероїд розташувався за 8 мільйонів кілометрів. Незважаючи на величезну для людської уяви відстань, будь-який астероїд, що наближається до Землі приблизно на 7,4 мільйона кілометрів, визначається потенційно небезпечним. Однак вчені заспокоюють, що орбіта Фаетона гарно вивчена і він, скоріш за все, ближче, ніж на 3 мільйони кілометрів до нас не підійде.

Зазначається, що цей астероїд може бути батьківським тілом метеоритного дощу Гемінідс, який видно у небі щогрудня. Вважається, що метеоритні дощі пов'язані переважно з кометами, тому Фаетон так і цікавить учених.

Зважаючи на те, що відстань від астероїда до Землі 2017 року буде рекордно малою, астрономи сподіваються зафіксувати нову космічну активність.

Як відомо, назву Фаетон космічне тіло отримало за давньогрецькою легендою, згідно з якою син бога сонця Геліоса мало не спалив весь світ, утративши контроль. Його ім'ям і названо астероїд.

Нагадаємо, у небі над Мурманськом у Росії мешканці міста спостерігали за падінням метеориту. Його було зафіксовано і над територією Фінляндії.

ВідеоРосіян наполохала вогненна куля, що пролетіла в небі над Мурманськом

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції