Небезпека контактних зоопарків. З'ясувалось, що їхні відвідувачі можуть підхопити невиліковні бактерії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед них "стійкі" бактерії кишкової палички.

Згідно з новим дослідженням, контактні зоопарки можуть ставати "резервуаром" бактерій зі стійкістю до ліків, які можуть стати хвороботворними та передатися відвідувачам.

Дослідження ізраїльського Університету Аріель представили на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань в Амстердамі, передає EurekAlert.

Учені проаналізували бактерії з випадкових контактних зоопарків Ізраїлю, зібравши зразки фекалій та покривів (шкіри, хутра, пір'я) понад двох сотень тварин 42 різних видів. Дослідники ідентифікували бактерії зі зразків та визначали їхню стійкість до ліків.

Їх стривожили бета-лактамази розширеного спектру і ентеробактерії AmpC-E, які вже давно непокоять як фахівців з медицини, так і з ветеринарії. Вони роблять бактерій стійкішими до антибіотиків.

Так, 12% тварин були носіями хоча б одного виду "стійких" бактерій. Переважно (у 77% випадках) їх знаходили у фекаліях, решту – на покривах. Серед виявлених бактеріальних штамів були кишкова паличка ST656, що спричиняє "діарею мандрівників", і кишкова паличка ST127 – поширена причина інфекцій сечовивідних шляхів у людей.

Дослідники не заперечують високу освітню користь контактних зоопарків, тому автори дослідження рекомендують власникам закладів посилити контроль над гігієною тварин.

Раніше Супрун розповіла, які правила вживання антибіотиків врятують тисячі життів. Разом з відкриттям антибіотиків, які врятували мільйони життів, почала зростати і стійкість бактерій до них. Щороку лише у ЄС 25 тисяч людей помирають через надмірне вживання людством антибіотиків.

ВідеоНазвано щоденні предмети, на яких найбільше бактерій

Головними розсадниками мікробів прийнято вважати сидіння унітазу та кнопку зливу води. Та чи справді вони найбрудніші предмети, якими ми користуємося щодня? Наш експеримент покаже, на яких предметах найбільше бактерій. Ви будете здивовані.

Названо щоденні предмети, на яких найбільше бактерій

Залиште свій коментар

Вибір редакції