Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені показали, як змінилася Земля за останні 30 років

Площа суші збільшилася майже на 60 тисяч квадратних кілометрів.

Науковці з нідерландського інституту Deltares презентували інтерактивну мапу, яка показує зміни водного балансу Землі з 1985 по 2015 рік.

Згідно з даними Deltares, за останні 30 років на нашій планеті вода вкрила 115 тисяч кмсуші, а 173 тисячі кмводоймищ пересохли. Таким чином, площа суші на Землі збільшилася до 58 тисяч км2.

Інтерактивна карта дозволяє побачити всі ці зміни: синім кольором світяться місця, де вода з'явилася, а зеленим — де зникла.

Як змінилася Земля за останні 30 років_1
Deltares
Мапа дозволяє побачити зміни й на території України

Науковці дійшли висновку, що на змінам у водному балансі Землі сприяло не стільки танення льодовиків і спорудження дамб, як штучне осушення територій, в тому числі прибережних.

До слова, в пригоді вченим стали знімки з супутників NASA. 

Виявилося, що одним із найбільш масшабних місць збагачення водою стало Тибетське плато. Там великі озера з'явилися в результаті танення льодовиків.

Як змінилася Земля за останні 30 років
Deltares
В Азії сталися найяскравіші зміни в водному балансі Землі

Дослідники підкреслюють, що робота незавершена. Відтепер треба з'ясувати, яке значення для світового клімату матимуть зібрані дані.

З повною версією інтерактивної мапи можна ознайомитися на спеціальній платформі інституту Deltares.

Нагадаємо, раніше група дослідників NASA повідомила, що Венера могла бути схожою на Землю. Учені також продемонстрували ймовірне зображення давньої "пекельної" планети з водоймищами на поверхні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції