Нікотин здатний захистити від біологічної зброї

Нікотин ефективно бореться зі смертельним токсином, який використовується у хімічній та біологічній зброї.

Британські дослідники виявили, що нікотин швидко й ефективно може боротися з рицином – токсином, який використовується в хімічній і біологічній зброї.

За даними хіміків Університету Брайтона, нікотин успішно блокує найбільш небезпечну властивість рицину - здатність руйнувати тканини людського організму.

Рицин – це білковий токсин рослинного походження, для людини його смертельна доза становить лише 0,3 міліграм/кг. Його отримують з касторових бобів шляхом обробки макухи, що залишається після отримання касторової олії (міститься 0,5-1,5 % рицина).

Рицин представляє собою білий порошок без запаху, добре розчинний у воді. До цього токсину пильно придивляються військові фахівці в області хімічної зброї починаючи ще з Першої світової війни: через його високу токсичності і доступність.

Науковці з Британії повідомляють, що нікотин у разі отруєння рицином здатен підвищити стійкість органів. За словами вчених, захисний ефект нікотину пов'язаний з його протизапальним ефектом.

"Швидше за все, дана дія зберігається і у разі терапевтичного використання в організмі людини. Зараз ми можемо стверджувати, що нікотин абсолютно точно захищає від руйнування рицином клітин печінки і нирок, а також системно знімає запалення інших внутрішніх органів", - розповів Джон Меблі, біолог з Університету Брайтона.

Хоча поки що дослідження були проведені лише в лабораторних умовах, але вчені дійшли до висновку, що нікотин можна використовувати як перший засіб швидкої інтоксикації при отруєнні рицином. Єдине, варто не перебрати із самим нікотином, крапля якого, як відомо, вбиває коня.

Читайте також:

Білл Гейтс сприяє медичній революції

Вчений вирощує у тілі вівці орган для трансплантації

Огляд смертельних епідемій останніх років

Альтернативна нано-"Віагра" діє вже за 10 хвилин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: