Ніл Армстронг вперше розповів, чому провів так мало часу на Місяці

Перша людина, що побувала на Місяці, пояснила камерність свого перебування там. За словами Амстронга, на освітленій стороні Місяця дуже спекотно і в NASA побоювалися за життя астронавтів.

Ніл Армстронг - перша людина, що побувала на Місяці, пояснив, чому він і його компаньйон по місії "Аполлон-11" Олдрін вивчили дуже невелику ділянку місячної поверхні.

Як йдеться в листі Армстронга редактору сайту National Public Radio у відповідь на опубліковану на сайті колонку, на освітленій стороні Місяця дуже спекотно (близько 93 градусів Цельсія), і в NASA побоювалися, що астронавти можуть перегрітися, тому що було незрозуміло, наскільки ефективною виявиться система охолодження скафандрів. За часів місячних місій скафандри охолоджувалися за допомогою циркуляції води, загальний обсяг якої був дуже невеликий.

У результаті в NASA було вирішено, що тривалість прогулянки не повинна перевищувати 2 годин 45 хвилин. За цей час віддалитися від посадкового модуля на істотну відстань було неможливо і, крім того, Армстронг і Олдрін повинні були виконати на Місяці ряд експериментів і зняти їх на стаціонарну камеру. У результаті у них не залишилося часу на тривалі пересування по поверхні супутника.

Американський журналіст Роберт Крулвіч вивчив карту пересувань Армстронга і Олдріна по Місяцю, опубліковану NASA, і наклав її на проекцію стандартного футбольного поля. Як підрахував Крулвіч, у цілому астронавти досліджували не більше 82 метрів поверхні Місяця. Наступного дня після публікації замітки Ніл Армстронг надіслав лист, в якому пояснив, чому перша місячна прогулянка була не дуже масштабною.

Американські місячні місії проходили на супутнику Землі з 1969 по 1972 роки, і відтоді люди не були на Місяці.

Нагадаємо, в минулому році в інтернеті з'явилися знімки місячної поверхні, зроблені орбітальним місячним зондом Lunar Orbiter III з 1966 по 1967 роки.

Нагадаємо, Ніл Армстронг у липні 1969 року командував КК "Аполлон-11", що виконував політ до Місяця. 21 липня Ніл став першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця. Вимовлена ним при цьому фраза: "Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства", - увійшла в історію. Армстронг і його напарник Едвін Олдрін провели на Місяці 2,5 години. За цей політ Армстронг був нагороджений медаллю НАСА «За видатні заслуги» та удостоєний Президентської медалі Свободи.

Читайте також:

NASA знайшло на Землі докази існування "чужих"

Учені знайшли нові підтвердження життя на Марсі

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

Місяць стане секс-курортом

ВідеоВисадка людини на Місяць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: