Німецькі вчені заявили про сенсаційне відкриття, яке допоможе виробляти невичерпне джерело енергії

Один із термоядерних реакторів є і в Україні.

Учені – уже за крок до створення практично невичерпного джерела екологічно чистої енергії. І це – не фантастика. Німецькі науковці з інституту Планка оголосили про перше успішне випробування термоядерного реактора із назвою "Венделштайн 7 Ікс", ідеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Ця дивовижна штука – найбільший реактор типу стеларатор у світі. Його будували 9 років і витратили мільярд євро. Подолали масу скептиків. Потім іще рік отримували дозволи. І ось нарешті – перша перемога.

Стеларатор на першому етапі утримав плазму в мільйон градусів за 1-2 секунди. До кінця року можливий іще один експеримент: температура всередині реактора сягне 100 мільйонів градусів. І врешті "Венделштайн" має тримати плазму по 30 хвилин із температурою до 160 мільйонів градусів. Це в 10 разів гарячіше від сонячного ядра.

Людство не знає жодного матеріалу, який би зміг витримати такий зірковий жар. Але додумалося до дивовижної речі: утримати плазму з допомогою магнітів.

ВідеоЗапущено найбільший у світі термоядерний реактор

"Венделштайн" – по суті, труба, зігнута в кільце. Усередині – плазма, де з'єднуються атоми, виділяючи неймовірну температуру. Ця трубка буквально обкручена магнітами, охолодженими до космічного холоду. І в їхніх обіймах плаває стрічка плазми. Ідея – давня. Але тільки зараз комп'ютери змогли прорахувати форму магнітної пастки, щоб утримати сонячну енергію всередині.

Але найголовніше, що паливом для атомної реакції виступає водень – найпоширеніший елемент у світі. Точніше, його ізотоп – дейтерій. У будь-якій пляшці води його стільки, що можна замінити бочку нафти. І на відміну од нинішніх атомних станцій, немає ніякої радіації.

Ця штуковина з майбутнього до нас дуже близько. Стеларатори – такі-от реактори – у світі мають кілька країн. І одна з них – Україна. Наш – у Харкові. А отже українці мають шанс узяти участь у термоядерних перегонах, де призом є енергетичний рай і не треба буде битися за кожну копійку за опалення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: