Німецькі вчені розробили спрей для покращення пам'яті

Щоб здати той чи інший предмет, необов'язково зубрити його цілими днями - достатньо прочитати підручник на ніч і скористатися спреєм.

Гарна новина для студентів, що люблять "аврали" перед іспитами - команда німецьких вчених розробила назальний спрей, який значно поліпшує пам'ять.

Достатньо пару разів натиснути на розпилювач, простудіювати підручник і добре виспатися перед іспитом.

Дослідники знайшли нове застосування інтерлейкіну-6 (речовини, яка відповідає за імунітет). Введення через слизову оболонку носа цієї речовини допомагає мозку переробляти інформацію під час швидкого сну.

"Запам'ятовувати уві сні - мрія чи реальність?" - Ставить риторичне запитання одна з учасниць дослідження, Ліза Маршал з Департаменту нейротехнології в університеті німецького міста Любека.

"Нам вдалося довести, що імуномодулятор інтерлейкін-6 покращує довготривалу пам'ять у сплячих людей", - додала вона.

Доктор Маршалл і її колеги запросили 17 здорових молодих чоловіків провести дві ночі в лабораторії. Піддослідні отримували дві дози спрею, який містив інтерлейкін-6. Контрольна група одержувала плацебо - пустий спрей, без діючої речовини.

Після добровольцям вручалися книги і давалося завдання - прочитати емоційну або нейтральну розповідь. Таким чином вчені хотіли порівняти вплив інтерлейкіну на емоційну і процедурну пам'ять.

Піддослідні лягали спати, а зранку їм пропонувалося дослівно відтворити те, що вони прочитали. Ті, хто отримував спрей з інтерлейкіном, запам'ятовували вчорашні розповіді набагато краще.

"Якщо назальний спрей може поліпшити пам'ять, то це відкриття може стати революційним", - каже Джеральд Вейсман, редактор журналу FASEB.

"Раніше вважалося, що інтерлейкін - побічний продукт запалення, який бере участь в розвитку імунної відповіді, але ніяк не речовина, яка зачіпає пізнання", - додав він.

Крістіан Бенедикт, Юрген Шеллер, Стефан Ян Борн, і Ліза Маршалл опублікували статтю в журналі FASEB, в якій і розповіли про свої відкриття.

Нагадаємо, учені з Французького національного інституту здоров’я провели дослідження, у результаті яких виявилося, що жінки, які випивають більше трьох чашок кави на день, менше піддаються природному віковому ослабленню пам’яті.

Читайте також:

Студентам дозволять самостійно обирати предмети для навчання

Студентам дали завдання спланувати пограбування

У США викладачі просять дозволити студентам алкоголь

Бельгійським школярам заборонили цілуватися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: