Німці розробили систему, яка дозволяє керувати автомобілем поглядом

Система eyeDriver дозволяє управляти автомобілем рухами очей. Машина повертає туди, куди дивиться водій.

На території занедбаного берлінського аеропорту Темпельхоф пройшли випробування експериментальної системи eyeDriver. Автомобіль, розроблений вченими з Вільного університету Берліна, управлявся за допомогою спеціальних камер, що стежили за напрямком погляду водія.

Нова система може працювати в двох режимах - вільного водіння і слідування за маршрутом. У першому випадку машина повертає туди, куди дивиться водій, а в другому сама їде заданим маршрутом і втручання потрібне лише на розвилках, коли водієві потрібно поглядом вказати правильний шлях.

Зрозуміло, мова про масове впровадження нової розробки поки що не йде. Доручати очам такий відповідальний процес, як водіння автомобіля, вчені не збираються, оскільки перша ж муха чи помітний рекламний щит на узбіччі можуть призвести до аварії.

Управління поглядом розглядається науковцями як компонент інтелектуальної системи, яка зведе втручання людини в управління машиною до мінімуму.

eyeDriver
Автомобіль управляється за допомогою камер, що стежать за напрямком погляду водія
Автомобіль майбутнього, над яким працюють конструктори, буде швидше роботом, ніж звичайним транспортним засобом: він сам зможе утримувати дистанцію, маневрувати на шосе, уникати зіткнень і навіть обирати маршрут на міських вулицях. Водієві в такому випадку дійсно залишиться лише зрідка вказувати напрямок, а штучний інтелект буде відрізняти цілеспрямовані вказівки від випадкових поглядів у бік.

Варто вказати, що в сучасних машинах вже є кілька цілком автономних систем. Наприклад, автоматична антиблокувальна система: якщо колесо при гальмуванні починає обертатися повільніше інших, електроніка обмежує гальмівне зусилля і не допускає блокування, що може призвести до занесення авто. А якщо під час розгону якесь колесо, навпаки, прискорює обертання - система обмежує вже й тягове зусилля, "зменшує газ".

Інший елемент "самостійності" - адаптивний круїз-контроль, автоматична підтримка швидкості з урахуванням відстані до сусідньої машини. Крім того, зараз йдуть тестування машин на автопілотах. Так, нещодавно науково-технічна лабораторія Volkswagen (VAIL) продемонструвала свою останню розробку - систему автономного управління автомобілем за допомогою iPhone.

Читайте також:

Американець навчив iPod керувати автомобілем

General Motors пересадить автомобілістів на самокат зі штучним розумом

Volkswagen представив машину з автопілотом, що керується через iPhone

McLaren випустив "болід F1 для звичайних доріг"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: