Перейти до змісту
Ніж із фекалій і зв'язок поцілунків з економікою: за що цьогоріч вручали "Шнобеля"

Ніж із фекалій і зв'язок поцілунків з економікою: за що цьогоріч вручали "Шнобеля"

Визнання отримало й дослідження, в якому брали участь українці.

17 вересня відбулася 30-та церемонія нагородження лауреатів жартівливої Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize). Через пандемію вона відбувалася онлайн. Нагороду вручають за відкриття, які "спершу змушують засміятись, а потім – задуматись". Серед лауреатів: Лукашенко та Путін, справжні кіллери, а також українські вчені.

Нагорода для Путіна, Лукашенка та Трампа

У галузі медичної освіти нагороди отримали лідери Бразилії, Великої Британії, Індії, Мексики, Білорусі, США, Туреччини, Росії і Туркменістану. Вони використали пандемію коронавірусу, "аби навчити світ того, що політики можуть сильніше впливати на життя і смерть, ніж вчені й лікарі".

Крик алігатора

У галузі акустики "Шнобеля" отримала група вчених з Австрії, США, Швейцарії, Швеції та Японії. Вони змусили самку китайського алігатора вдихнути суміш кисню й гелію і ревіти на високій ноті.

Брови нарцисів

У галузі психології відзначили фахівців Ніколаса Рула і Міранду Джакоміну. Вони присвятили роботу тому, як розпізнати грандіозних нарцисів за їхніми бровами.

Витівки дипломатів

Премія миру дісталася урядам Індії та Пакистану. Їхні дипломати уночі потайки дзвонили один одному в двері, а потім утікали, перш ніж хтось встигав відчинити.

Економіка та поцілунки

Шнобелівську премії з економіки отримали фахівці з дев'яти країн. Вони спробували кількісно оцінити зв'язок між нерівністю національного доходу в різних країнах і середньою кількістю поцілунків в губи. З'ясувалося, що в економічно жорстких умовах люди цілуються частіше. Також робота показала, що за допомогою підрахунку поцілунків у п'ять разів простіше передбачити нерівність доходів, аніж за обіймами чи сексом.

Вібрація хробаків

Учені з семи країн провели експеримент і дослідили, як змінюється форма земляних черв'яків, коли вони вібрують із високою частотою. За це отримали нагороду з фізики. У дослідження брали участь двоє українців: науковці Іван Максимов та Андрій Потоцький. Наразі вони працюють у Свінбернському університеті технологій в австралійському Мельбурні.

Нагорода для справжніх кіллерів

Професійні кіллери з Китаю отримали "Шнобеля" з управління. Злочинці передавали один одному замовлення на вбивство. Із кожним передаванням зменшувався відсоток гонорару, а замовлення так і не виконали. Минулого року злочинців засудили до п'яти років ув'язнення. 

Страх павуків

Нагороду з ентомології отримав вчений з США Річард Веттер. Він зібрав докази того, що багато ентомологів — учених, що вивчають комах, — бояться павуків, які не є комахами.

Новий розлад

Шнобелівську премію з медицини отримали вчені з Бельгії і Нідерландів. Вони уперше описали нове розлад — мізофонію. Під час нього людина відчуває занепокоєння через те, що інші люди жують. З'ясувалося, що вилікуватися від цього тривожного стану допомагає розмовна терпія.

Ніж із фекалій

У галузі матеріалознавства відзначили фахівці зі США та Великої Британії. Вони перевіряли історію про те, як інуїт — представник корінного народу Північної Америки — зробив ніж із заморожених фекалій, убив ним собаку, зробив з його кісток сани і зник. З'ясувалося, що ножі з людських заморожених фекалій погано працюють — експеримент провалився. 

Нагадаємо, минулого року Шнобелівську премію отримали автори робіт про цілющі властивості піци, температурну асиметрію мошонки та намагнічених тарганів.

Відео Які найдивніші роботи здобули Шнобелівську премію

Піца запобігає серцевим хворобам, а молодих лікарів краще навчати за допомогою дресури - таких висновків дійшли вчені в результаті ретельних досліджень. За що і отримали відповідну нагороду - Шнобелівську премію. 29 жартівлива церемонія пройшла у Гарвардському університеті.  

Які найдивніші роботи здобули Шнобелівську премію

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин