Перейти до змісту
Нобелівську премії з фізики вручили за дослідження чорних дір

Нобелівську премії з фізики вручили за дослідження чорних дір

Нагороду розділили троє вчених.

6 жовтня вручили Нобелівську премію з фізики. Її отримали одразу троє вчених за дослідження одного з найдивніших космічних явищ - чорних дір.

Лауреатами стали Роджер Пенроуз, Рейнхард Гензель и Андреа Гез.

Роджер Пенроуз винайшов "геніальні математичні методи" і показав, що чорні діри передбачені у загальній теорії відносності Альберта Ейнштейна. Рейнхард Гензель і Андреа Гез виявили, що невидимий і надзвичайно важкий об'єкт впливає на орбіти зірок в центрі нашої галактики, Чумацький Шлях. Надмасивна чорна діра - єдине відоме пояснення.

Нобелівська премія 2020 з фізики
Twitter/The Nobel Prize

Нобелівська премія 2020 року передбачає винагороду в 10 млн шведських крон - близько 1,1 млн доларів.

На тлі пандемії коронавірусу ухвалили рішення не проводити традиційну грудневу церемонію вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів. Замість неї відбудеться телевізійна церемонія, під час якої будуть онлайн-включення з різних країн світу. Церемонію скасували вперше від 1944 року, коли премії не вручали через Другу світову війну.

Минулого року Нобелівську премію з фізики розділили автори двох досліджень про космос.

Відео У Стокгольмі оголосили нобелівських лауреатів з медицини

Допомогли врятувати мільйони життів - у Стокгольмі оголосили нобелівських лауреатів з медицини. Цього року нагороду розділили троє вірусологів. Американці Чарльз Райс та Гарві Альтер і британець Майкл Гоутон. Усі вони упродовж останніх десятиліть вивчали вірус гепатиту С. Досліджували хворобу та шляхи її лікування. Гепатит С - найпідступніший з усіх типів гепатиту, бо важко діагностується і без належного лікування викликає рак печінки або цироз.

У Стокгольмі оголосили нобелівських лауреатів з медицини

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин