Перейти до змісту
Нобелівську премію з хімії вручили за розробку методу редагування генома

Лауреатками стали двоє учених, які створили "генетичні ножиці".

7 жовтня оголосили лауреатів Нобелівської премії з хімії. Науковиці Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудна отримали нагороду за "переписування коду життя" - розробку методу редагування генома.

Нобелівська премія 2020 з хімії
Twitter/The Nobel Prize

Шарпентьє та Дудна  відкрили такий інструмент, як "генетичні ножиці" CRISPR / Cas9. Дослідники можуть використовувати їх для зміни ДНК тварин, рослин та мікроорганізмів із надзвичайно високою точністю. Ця технологія спричинила революцію в молекулярних науках про життя, відкрила нові можливості для селекції рослин, внесла свій вклад в інноваційні методи лікування раку та може втілити мрію про лікування спадкових хвороб.

Нобелівська премія 2020 року передбачає винагороду в 10 млн шведських крон - близько 1,1 млн доларів.

На тлі пандемії коронавірусу ухвалили рішення не проводити традиційну грудневу церемонію вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів. Замість неї відбудеться телевізійна церемонія, під час якої будуть онлайн-включення з різних країн світу. Церемонію скасували вперше від 1944 року, коли премії не вручали через Другу світову війну.

Минулого року Нобелівську премії з хімії вручили за розробку літій-іонних акумуляторів.

Відео Нобелівський тиждень: у Швеції та Норвегії щодня оголошуватимуть переможця премії

Сьогодні розпочинається Нобелівський тиждень – у Швеції та Норвегії щодня оголошуватимуть переможця в одній із п’яти категорій. Почнуть з медицини, далі – фізика, хімія, література та за миротворчі зусилля. Лауреата в сфері економіки назвуть 12 жовтня. Церемонія вручення нагород зазвичай відбувається 10 грудня в Стокгольмі та в Осло. Втім, цьогоріч практично всі заходи скасували через пандемію коронавірусу.  

Нобелівський тиждень: у Швеції та Норвегії щодня оголошуватимуть переможця премії

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин