Перейти до змісту
Нобелівську премію з медицини вручили за дослідження гепатиту

Завдяки цьогорічним лауреатам гепатит С став виліковним.

Цього року Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали троє вчених, які зробили вирішальний внесок у боротьбу з гепатитом С.

Нагороду отримали Гарві Дж. Альтер, Майкл Говтон і Чарльз М. Райс.

Нобелівська премію з медицини 2020
Twitter/The Nobel Prize

Як зазначається, гепатит С, що передається через кров, одна з головних глобальних медичних проблем, і спричиняє цироз та рак печінки у людей у всьому світі.

До відкриттів цьогорічних лауреатів великим проривом було відкриття гепатиту А і В. "Вперше в історії вірус гепатиту С тепер можна вилікувати. Відкриття лауреатів з медицини 2020 року виявило причину решти випадків хронічного гепатиту та дозволило розробити аналізи крові та нові ліки, які врятували мільйони життів", - йдеться в повідомленні.

Гарві Дж. Альтер з командою спочатку виявив невідомий інфекційний агент, що викликає хронічний гепатит, який тоді класифікували як "не-А, не-В". Згодом  Майкл Гоутон виділив геном цього вірусу, який назвали гепатит С. Своєю чергою Чарльз М. Райс навів остаточні докази того, що сам собою вірус гепатиту С може спричинити хворобу.

Нобелівська премія 2020 року передбачає винагороду в 10 млн шведських крон - близько 1,1 млн доларів.

На тлі пандемії коронавірусу ухвалили рішення не проводити традиційну грудневу церемонію вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів. Замість неї відбудеться телевізійна церемонія, під час якої будуть онлайн-включення з різних країн світу. Церемонію скасували вперше від 1944 року, коли премії не вручали через Другу світову війну.

Минулого року група вчених отримала Нобелівську премію з медицини та фізіології за дослідження пристосування клітин до наявності кисню.

Відео Нобелівський тиждень: у Швеції та Норвегії щодня оголошуватимуть переможця премії

Сьогодні розпочинається Нобелівський тиждень – у Швеції та Норвегії щодня оголошуватимуть переможця в одній із п’яти категорій. Почнуть з медицини, далі – фізика, хімія, література та за миротворчі зусилля. Лауреата в сфері економіки назвуть 12 жовтня. Церемонія вручення нагород зазвичай відбувається 10 грудня в Стокгольмі та в Осло. Втім, цьогоріч практично всі заходи скасували через пандемію коронавірусу.  

Нобелівський тиждень: у Швеції та Норвегії щодня оголошуватимуть переможця премії

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин