Nokia і Microsoft почнуть співпрацювати

Опублікована спільна заява керівників Nokia і Microsoft, в якій оголошена стратегія компаній на мобільному ринку. Nokia вибирає платформу Windows Phone і пошуковик Bing, а Microsoft - навігаційний сервіс Nokia Maps.

Компанії Nokia і Microsoft оголосили про початок "довгого стратегічного партнерства".

Стратегія співпраці викладена у опублікованій спільній заяві керівників фінського виробника телефонів Nokia Стівена Елопа і компанії Microsoft Стіва Баллмера.

Компанії заявили про партнерство у справі створення екосистеми, що включає апаратні засоби Nokia, операційну систему Windows Phone, картографічний сервіс Nokia Maps, а також засоби для розробників, магазини додатків і контенту.

Автори документа нагадують про гігантський досвід компаній у розробці апаратних засобів і програмних рішень, що доповнюють один одного.

Деталі угоди не розголошуються, але в тексті міститься натяк на використання мережі магазинів Nokia для прийому платежів у новій екосистемі.

Керівники компаній з оптимізмом обіцяють скласти серйозну конкуренцію "іншим екосистемам", під якими маються на увазі платформи iOS і Android. "Успіх вимагає швидкості, і ми будемо швидкими", - йдеться у листі.

Раніше була опублікована пам'ятка для співробітників Nokia, підписана виконавчим директором компанії Стівеном Елопом, у якій обгрунтовувалася необхідність кардинальної зміни стратегії для утримання лідерства на ринку мобільних телефонів. У цій записці особливу увагу було приділено тому факту, що на сучасному ринку перевагу мають не залізо і програми, а екосистема, яка приваблює розробників і споживачів.

"Перший iPhone з'явився у 2007 році, у нас досі немає продукту, близького за характеристиками. Android з'явився трохи більше двох років тому, і на цьому тижні відібрав у нас лідерство на ринку смартфонів. Неймовірно", - написав Елоп.

Виконавчий директор Nokia нагадує, що преміум-клас тепер належить Apple і пристроям на базі Android. "Вони випускають новий смартфон за той час, поки ми готуємо презентацію", - гірко жартує Елоп.

Глава компанії визнає провал Symbian. Він заявляє, що ця операційна система не підходить для розробки приладів, що відповідають вимогам ринку. Стівен Елоп вважає, що сучасний смартфон - це не просто залізо з набором програм, це складна екосистема, в якій важлива підтримка розробників.

Ситуацію з положенням Nokia на ринку смартфонів директор компанії порівнює з палаючою нафтовою платформою. "У нас є блискучі інноваційні розробки, але ми зволікаємо з виведенням їх на ринок", - заявив він.

"Чому ми відстаємо тоді, коли наші конкуренти розвиваються? - Риторично запитує виконавчий директор. І тут же оголошує, - Nokia, наша платформа горить!"

Читайте також:

Прибуток Microsoft перевищив 6,5 мільярдів доларів

В Австралії випустять планшетник з трьома операційними системами

Nokia визнала, що смартфон N8 "глючить"

Google звинуватила Microsoft у плагіаті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: