Nokia починає впроваджувати мобільний зв'язок "четвертого покоління"

Фінська компанія обрала стандарт нового покоління LTE для розробки нових стільникових телефонів.

Найбільший в світі виробник стільникових телефонів, компанія Nokia, одній з перших почне випускати мобільні пристрої з підтримкою технології стільникового зв'язку четвертого покоління.

При цьому компанія вирішила віддати перевагу стандарту LTE (Long Term Evolution) і планує почати виготовлення пристроїв на його основі в 2010 році. Правда, за словами Джеймса Харпера, директора з маркетингу Nokia, поки не відомо, які оператори продаватимуть такі пристрої.

У Nokia також не повідомили тип цих пристроїв, відзначивши лише, що вони будуть орієнтовані на роботу з великими обсягами даних. Імовірно, ними стануть мобільні інтернет-пристрої або нетбуки. Нещодавно головний виконавчий директор Nokia Оллі-Пекка Калласвуо заявив, що його компанія розглядає можливість виробництва мобільних ПК.

Nokia спочатку намагалася упровадити в свої пристрої підтримку іншого передбачуваного стандарту мобільного зв'язку четвертого покоління - WiMAX, але пізніше відмовилася від цієї ідеї.

За словами Харпера, основними недоліками WiMAX є відсутність зворотної сумісності і більш менш ясного плану з розвитку цього стандарту. За його словами, майбутнє саме за LTE. Даний стандарт може підвищити ефективність, понизити витрати, розширити і удосконалити послуги, що вже надаються, а також інтегруватися з вже існуючими протоколами. Швидкість закачування за стандартом 3GPP LTE в теорії досягає 326,4 Мбіт/с, і 172,8 Мбіт/с на віддачу.

У компанії презентували довгостроковий план переходу на нові технології мобільного зв'язку. У 2009 році для передачі голосу служитиме стандарт GSM, тоді як серед стандартів широкосмугового зв'язку домінуватиме HSPA (High Speed Packet Access). На 2010-2013 рр. намічена експансія у області LTE. Цей стандарт прийде на зміну HSPA, тоді як голос як і раніше передаватиметься за допомогою GSM. Починаючи з 2012-2013 рр. голос почне передаватися по LTE-мережах і через інтернет.

Першу в світі комерційну мережу стандарту LTE планує побудувати NTT DoCoMo в Японії в 2010 році. Американська AT&T має намір розвернути таку мережу в 2011 році, Verizon - на рік раніше. Остання вже провела тестування мережі в польових умовах в штатах Огайо, Міннесота і Нью-Джерсі.

Читайте також:

У Японії безкоштовно роздають iPhone

Nokia вирішила перетворити SMS у художній витвір

Уго Чавес випускає смартфон за 14 доларів

Зі старих мобілок "видобувають" золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: