Номера мобільного зв'язку закріплять за абонентами

Абонентам мобільного зв'язку можуть дозволити зберігати свій номер при переході від одного оператора до іншого, а також користуватися мережами чужого оператора.

В четвер парламентарі прийняли за основу проект закону, який пропонує внести відповідні зміни до Закону "Про телекомунікацію".

"Потрібно працювати цивілізовано, як у Європі, — там збереження номера за користувачем є звичайною річчю, — розповів один з авторів законопроекту, бютівець Віталій Корж. — Абоненти це підтримують. Опираються оператори, не хочуть зайвого фінансового і технічного клопоту. Але цього не уникнути".

Як саме зберігатиметься номер (з "вісімкою" і кодом оператора або без), депутат не уточнив. За його словами, Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРС) повинна за півроку розробити алгоритм впровадження нових послуг.

До остаточного ухвалення законопроекту ще далеко: зараз він переданий на розгляд в профільний комітет, і лише після його виводу документ знову потрапить до зали.

Мобільні оператори до ідей депутатів ставляться підозріло, мовляв, півроку — термін нереальний. "Проблема збереження номеру — вигадана. Насправді він не такий важливий для переважної більшості абонентів.

Впровадження національного роумінгу передбачає серйозні матеріальні витрати. В умовах кризи доцільніше використовувати ці засоби для утримування тарифів на нинішньому рівні", — говорить прес-секретар МТС Вікторія Рубан. Начальник Департаменту по корпоративних зв'язках компанії Kyivstar Жанна Ревнова сказала: "Це перспективний напрям, але ухвалений законопроект навіть не обговорювався з мобільними операторами".

Читайте також:

Мобільних операторів обмежили у цінах

 Samsung представив перший в світі мобільник з 12-мегапіксельною камерою

Оператори зв'язку відключатимуть незареєстровані мобілки

В Україну без дозволу можна ввезти не більше двох мобілок

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: