Норвежець створив екологічну картонну піч

Проект зайняв перше місце на конкурсі екологічних винаходів від The Financial Times, а його винахідник отримав 75 тисяч доларів.

Винахідник з Норвегії Йон Бомер, який на даний час мешкає в Кенії, став переможцем конкурсу екологічних винаходів Climate Change Challenge, організованого газетою The Financial Times.

Бомер створив піч для кип'ятіння води і приготування їжі, яка використовує енергію Сонця. Вона складається з двох картонних коробок (маленька знаходиться всередині великої). Маленька коробка зсередини пофарбована в чорний колір, щоб краще нагрівалася. Її верхня частина зроблена з прозорого пластика, який пропускає світло всередину, але не випускає тепло назовні.

Між двома коробками розташовується ізоляція з газети або соломи, яка також не дає "втекти" тепловій енергії. Внутрішня поверхня великої коробки обклеєна фольгою, яка відбиває сонячне світло, направляючи його через прозору верхню частину всередину маленької коробки. Для приготування їжі пекти необхідно виставити піч на сонце, помістивши всередину каструлю з їжею.

"Пристрій" одержав ім'я Kyoto Box ("Кіотська коробка") на честь Кіотського протоколу, що регулює світові викиди парникових газів. Його вартість складає менше 5 доларів. Призову винагороду у 75 тисяч доларів Бомер має намір витратити на масове тестування печі в 10 різних країнах, включаючи Індонезію і ПАР.

В цілому в конкурсі взяло участь більше 300 проектів. Крім картонної печі премії отримали також насадка для шин, що зменшує витрати палива автомобілем, гігантська промислова мікрохвильова піч для приготування вугілля, а також спеціальна харчова добавка, яка повинна понизити викиди метану коровами і вівцями.

Добавка, заснована на часнику, називається Mootral і виробляється у Великобританії. Випробування показують, що її застосування дозволяє понизити кількість метану, що виробляється коровами, майже на чверть. Нагадаємо, що проблема метанового забруднення є однією з основних на даний час, оскільки даний газ володіє сильнішим парниковим ефектом, ніж CO2. Нещодавно дослідники навіть створили штучних корів для вивчення подібних викидів.

Читайте також:

Yahoo перетворюється на соціальну мережу

General Motors створив двоколісний автомобіль

Американці навчилися видобувати електроенергію з вірусів

Sanyo створила відеокамеру для підводної зйомки 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: