Носити контактні лінзи через коронавірус небезпечно - лікарі США

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Носити контактні лінзи через коронавірус небезпечно - лікарі США

Фото: pixabay.com

Вчені повідомили, чи може коронавірус передаватися через слизову ока.

Експерти вважають, що контактні лінзи сприяють поширенню коронавірусу. Щоб припинити його поширення потрібно відмовитись від контактних лінз і почати носити окуляри. Медики розповіли про небезпеку для очей під час пандемії коронавірусу.

Про це повідомлє видання CNN.

На думку вчених, носіння окулярів може допомогти вам перестати торкатися обличчя, бо за даними Американської академії офтальмології, саме так розповсюджується будь-який вірус, у тому числі новий коронавірус, який зараз шириться світом.

Чому контактні лінзи?

"Користувачі контактних лінз не лише торкаються очей, щоб вставити та зняти їх двічі чи більше на день, вони також торкаються очей та обличчя набагато більше, ніж люди, які їх не носять", - заявив доктор Томас Штейманман, клінічний речник Американської академії офтальмології.

"Ви торкаєтесь очей, а потім торкаєтесь іншої частини тіла", - додав Штайнман, офтальмолог медичного центру MetroHealth в Клівленді, штат Огайо.

"Ви потираєте очі, потім розтираєте обличчя, дряпаєте обличчя, кладете пальці в рот, та в ніс", - уточнив він.

Окуляри можуть забезпечити трохи більш високий захист від будь-яких частинок коронавірусу, які є у повітрі, хоча ймовірніше, можна заразитися через рот і ніс.

Небезпека рожевих очей

Новий коронавірус може викликати кон'юнктивіт, дуже заразний стан, також відомий як рожеве око. Кон'юнктивіт - це запалення тонкого прозорого шару тканини, що називається кон'юнктивою, яке охоплює білу частину ока та внутрішню сторону повіки.

"Кон'юнктива - це модифікована слизова оболонка, як внутрішня частина рота, або внутрішня частина носа, носової порожнини та глотки", - сказав Штейнеман.

Симптоми кон’юнктивіту включають сльозотечу, свербіж або печіння, помутніння зору, червоне або "рожеве" око, гній, слиз і жовті виділення, які можуть виділятися над віями.

Звіти з Китаю та усього світу показують, що близько 1% до 3% людей хворих на коронавірусні інфекцію також мали кон'юнктивіт.

Як відомо, коронавірус передається від людини до людини через виділення слизових оболонок.

Нещодавно опубліковане дослідження Американської академії офтальмології не знайшло жодних доказів того, що люди з коронавірусом переносили вірус через сльзи, але ніхто у учасників дослідження не мав кон'юнктивіт.

Але це не привід для паніки

Експерти наголошують, що це не означає, що будь-яке червоне або рожеве око буде ознакою Covid-19.

Новий коронавірус, який також називають SARS-CoV-2, є лише одним із багатьох вірусів, які можуть викликати кон'юнктивіт; насправді це настільки поширено, що для вчених не стало справжнім сюрпризом, що цей вірус Covid-19 зробив би те саме.

Існують численні віруси та бактерії, які провокують звичайну застуду, яка може спричинити рожеве око, як і гриби, амеби та паразити, зібрані під час купання у забруднених водах. Виною можуть бути алергічні реакції на дим чи пил, шампуні, хлор та навіть краплі для очей.

Плюс є багато інших, часто звичайних причин рожевих очей: сезонна алергія; "очні прищі"; халязіон, який є запаленням залози вздовж повіки; блефарит, інше запалення або інфікування шкіри вздовж повіки; або ірит, запалення кольорової частини ока, що називається райдужною оболонкою.

Жоден із цих станів не є заразним.

"Завжди мийте руки, завжди користуйтеся засобом для дезінфекції рук. Не чіпайте обличчя. Не тріть очі. І дезінфікуйте свої контактні лінзи", - порадив Штейнеман.

Раніше повідомлялося, що університетська клініка Джорджа Вашингтона випустила 3D-відео про стан легень 59-річного чоловіка, хворого на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація