Нова гіпотеза: Тунгуський метеорит був білою дірою, що вилетіла з надр Землі

Представлена ще одна версія Тунгуської події: вибух могла спровокувати біла діра, яка утворилася в надрах Землі і вийшла назовні.

Озеро Чеко, Сибір
Озеро Чеко в Сибіру - передбачуване місце падіння Тунгуського метеориту
Більш ніж 103 роки тому, 30 червня 1908 року, в Сибіру вибухнув об'єкт, що отримав назву Тунгуський метеорит. Енергія вибуху становила 10 - 40 мегатонн у тротиловому еквіваленті, що можна порівняти з енергією двох тисяч одночасно підірваних ядерних бомб.

Пояснення загадкової події немає досі, але існує понад 70 різних гіпотез - стверджують, що це могла бути гігантська блискавка, великий метеорит чи навіть космічний корабель прибульців, який нібито зазнав катастрофи у тайзі.

Своє пояснення Тунгуської події представив президент Академії фундаментальних наук РФ Андрій Тюняєв. На думку вченого, вибух спровокувала біла діра, яка могла виникнути як з космосу, так і з центру нашої планети.

Згідно з єдиною теорією поля, біла діра є об'єктом, за допомогою якого з простору формується речовина, а чорна діра є об'єктом, за допомогою якого речовина трансформується в простір.

За теорією Тюняєва, формування кожного небесного тіла відбувається за рахунок білої діри, розташованої в центральній частині небесного тіла.

Малими білими дірками є кульові блискавки. Коли простір всередині кульової блискавки вигоряє, вона припиняє рости, досягаючи, максимум, 18 - 20 сантиметрів. Після чого остигає і у вигляді деяких звичайних хімічних речовин випадає на Землю.

Але якщо біла дірка набагато більша, то вона може сформувати небесне тіло, наприклад, супутник планети. Якщо дуже велика, то - зірку, а якщо дуже велика і дуже потужна - то планету з твердим складом речовин. У розрізі цих міркувань Тунгуський метеорит може бути унікально сформованою білою дірою.

Проблема того, звідки взялася ця біла діра, вирішується таким чином. По-перше, вона могла прилетіти з космосу. По-друге - сформуватися поблизу поверхні Землі, розростатися, а, досягнувши критичного розміру, вибухнути. По-третє - біла дірка могла піднятися з надр Землі з тих шахт, які були виявлені в зазначеному районі.

У цьому випадку одразу ж після виходу на поверхню біла дірка вибухнула - від контакту з киснем.

Варто нагадати, що першим і наймасовішим хімічним елементом, який формується в процесі роботи білої діри, є водень. Він, як відомо, дає вибухову реакцію з киснем, а після себе залишає тільки воду, якої в районі "падіння" Тунгуського метеорита, дуже багато.

Підтвердженням того, що біла діра могла з'явитися з надр Землі, на думку Тюняєва є те, що на території катастрофи різні експедиції в цілому виявили 12 широких отворів конічної форми. Їхня глибина не відома, оскільки ці отвори не вивчалися. На користь цієї версії свідчить і розташування повалених вибухом дерев - не паралельними рядами навколо епіцентру, а кількома серіями.

Найцікавіше, зазначив науковець, що на місці космічної драми не виявилося звичного метеорного кратера. Навколо місця падіння Тунгуського метеорита ліс повалений віялом від центру, причому в центрі частина дерев залишилася стояти на корені, але без гілок. Це свідчить про те, що вибух стався на певній висоті, і залишилися стояти ті дерева, стовбури яких розташовувалися у напрямку розповсюдження вибухової хвилі.

До речі, нещодавно ізраїльські вчені Алон Реттер і Шломо Хеллер відкрили одну з невідомих білих дір (аномальна гамма-спалах GRB 060614). Оскільки за механізмом і наслідками миттєвого розпаду біла діра схожа з Великим вибухом, який створив сам Всесвіт, але тільки зменшеним у багато разів, автори роботи назвали таку подію Малим вибухом.

Читайте також:

Російський вчений знайшов "останки інопланетян" на місці падіння Тунгуського метеориту

Hubble зробив знімок гігантської планети, на якій може бути вода

Вчені знайшли у Всесвіті білу діру

Опубліковано список країн, які будуть зруйновані в результаті падіння астероїда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: