Нова кібератака: у РФ вірус заражає касові термінали і викрадає дані банківських карт - ЗМІ

Експерти відзначають, що троян не відразу приступає до збору інформації.

Програмісти в РФ виявили нетипову модифікацію трояна Neutrino, який заражає POS-термінали, через які можна розплачуватися на касах. Також вірус краде дані банківських карт.

Про це повідомляє "Лента.ру" із посиланням на "Лабораторію Касперського".

На Росію припала чверть всіх спроб проникнення шкідників в корпоративні системи. Фахівці з безпеки зазначили, що приблизно 10 відсотків усіх спроб заражень припадає на підприємства малого бізнесу.

"Крім Росії, до зони інтересів Neutrino потрапили Україна, Казахстан, Єгипет і Алжир", - стверджують у повідомленні.

ВідеоКомпанія "M.E.Doc" заявила, що вилучення їхнього обладнання не завадить повторній кібератаці

Троян не відразу приступає до збору інформації. Проникнувши в операційну систему терміналу, вірус деякий час чекає. Експерти вважають, що таким чином він намагається пристосуватися до обходу механізмів захисту системи. Фахівці не вперше стикаються з Neutrino, однак нинішня версія є нестандартною.

Нагадаємо, 27 червня Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.А близько 14:00 повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-здирника Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називає дестабілізацію ситуації в Україні.

Тим часом поліція вилучила сервери компанії M.E.Doc за розслідування кібератаки.

Залиште свій коментар