Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нова технологія "видаляє" воду з світлин. Кольори справжнього світу океану в захопливих фото до та після

Її творці пророкують прорив у морських дослідженнях.

Підводні фотографії часто підфарбовані у блакитний колір через те, як світло розсіюється у воді, приховуючи справжні кольори океанської флори і фауни.

Тепер дослідниці Дерья Аккайнак і Талі Требіц створили алгоритм корекції кольору, який показує, який вигляд насправді мають корали, риби і інші морські мешканці.

Технологія Sea-Thru змінює підводні світлини так, ніби вони були зроблені у денному світлі.

Фото океану до та після 1 Фото океану до та після 1

Як пояснили дослідниці Business Insider, штучний інтелект зазвичай погано аналізує підводні зображення через значні спотворення на них, тому часто дослідникам доводиться робити все вручну.

Фото океану до та після 2 Фото океану до та після 2

"Нерідко вони повертаються в лабораторію з сотнями і тисячами світлин з одного занурення. Але лише крихітна частина цього аналізується, бо в середньому людині потрібно дві години, щоб ідентифікувати і підрахувати рибу у відео, яке триває одну годину", - пояснили вчені.

Фото океану до та після 3 Фото океану до та після 3

За словами Аккайнак, Sea-Thru може бути широко застосований. Так, це позбавляє від необхідності носити з собою штучне освітлення – для багатьох фотографів означає менш витрат і обладнання.

Фото океану до та після 4 Фото океану до та після 4

Найголовніше, що Аккайнак вважає, що Sea-thru може забезпечити нову хвилю аналізу морських даних.

Фото океану до та після 5 Фото океану до та після 5

З огляду на те, що сучасна наука знає більше про поверхню Місяця, ніж про глибини океану, Sea-Thru може стати ключем до деяких наукових відкриттів в майбутньому.

Фото океану до та після 6 Фото океану до та після 6

Нагадаємо, еру свого розквіту переживають діпфейки – відео, які були змінені, щоб створити ілюзію того, що герой робить чи каже щось інше, ніж насправді. Так, у Мережі вже наявні штучно створені відео з експрезидентом США Бараком Обамою, очільником соцмережі Facebook Марком Цукербегом та з героєм популярного шоу "Гра престолів" Джоном Сноу, і деякі з них мають надзвичайно достовірний вигляд.

ТСН.ua розібрався, що таке діпфейки, та чому їх зараз усі обговорюють.

Залиште свій коментар

Вибір редакції