Нова теорія фізиків: якщо ми дамо про себе знати космосу, нас знищать

Канадський вчений знайшов оригінальне пояснення парадоксу Фермі: інопланетяни не вступають із землянами в контакт через "міжзоряні війни".

Канадський вчений Едріан Кент запропонував нове пояснення так званого парадоксу Фермі: інопланетяни просто не хочуть, щоб їх знайшли.

Парадокс був сформульований у 1950 році італійським фізиком Енріко Фермі і коротко звучить так: "Якщо в космосі багато високорозвинених цивілізацій, то чому з жодною з них досі не було встановлено контакт?"

Кент з Інституту теоретичної фізики "Периметр" (Канада) запропонував пояснити видиму відсутність цивілізацій за допомогою "космічної еволюції".

За його словами, можна припустити існування конкуренції за ресурси в космічному масштабі, і найрозвиненіші види, швидше за все, хочуть експлуатувати чужі планети.

Якщо це так, то природний відбір "на боці" тих, хто не афішує свою присутність у Всесвіті - свідомо або через відсутність належних технічних засобів.

"Цікава ідея: якщо я дам космосу знати про себе, мене можуть знищити. Але якщо міжзоряні війни і справді існують, жити в мирі можуть тільки ті, хто добровільно одягає на себе гамівну сорочку, тобто відмовляється від технологій, за якими його можна виявити", - прокоментував Сет Шостак з Інституту SETI.

Це далеко не перша спроба вирішити парадокс Фермі. Хтось вважає, що сигнали позаземного розуму неможливо відрізнити від фонового шуму, а хтось із цифрами на руках доводить, що у інопланетян просто не було часу на те, щоб нас знайти, - з огляду на величезні відстані.

Едріан Кент визнав, що його гіпотеза - звичайна спекуляція. Тим не менш, попередив він, вірність цього припущення може обернутися жахливими наслідками у найближчому майбутньому: "Вояджери", мовляв, незабаром можуть бути виявлені космічними імперіалістами, тому їх слід негайно відкликати.

На думку науковця, по-справжньому розвинутій цивілізації навіть не знадобиться армія, щоб знищити Землю: "достатньо трьох нудьгуючих лаборантів із застарілим обладнанням".

Читайте також:

США розсекретили документи про падіння НЛО і розтин гуманоїда в 1947 (відео)

Учені: людина приречена на самотність у Всесвіті

NASA знайшло в метеориті залишки позаземного життя

На Венері виявили загадковий сяючий туман, який то зникає, то з'являється

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: