Нове дослідження виявило, що смартфони стимулюватимуть епідемію отруєнь свинцем: хто в групі ризику і у чому небезпека

Нове дослідження виявило, що смартфони стимулюватимуть епідемію отруєнь свинцем: хто в групі ризику і у чому небезпека

Фото: Фото з соцмереж

Свинець може спричинити викидень.

Смартфони у майбутньому можуть стимулювати епідемію отруєння свинцем. Отруйний метал, знайдений у скелетах віком 12 тисяч років, відображає зростальні темпи виробництва свинцюВисновки дослідження є "передвісником майбутнього", попереджають вчені.

Це виявило дослідження Єврейського університету, пише Metro.

Зокрема, фахівці під час дослідження перевіряли кістки з могильника в центральній Італії, який використовувався 12 000 років поспіль, щоб простежити рівень концентрації свинцю в різні епохи.

Вчені виявили, що зі зростанням виробництва свинцю у світі також зростають показники поглинання свинцю у людей, навіть у тих, хто просто дихає повітрям навколо металу. Наголошується, що це спостереження має масштабні наслідки для здоров'я населення з огляду на прогнозоване збільшення виробництва свинцю та інших металів.

Водночас, як зауважується, iPhone працює саме завдяки свинцю, який використовується в пайці, що з'єднує деталі. А ґаджет від Apple має 3,5 млрд людей, тобто майже половина населення планети.

"Чим більше свинцю ми виробляємо, тим більше людей, швидше за все, поглине його в своє тіло. Це має дуже токсичний ефект.  Діти особливо вразливі до порушень роботи мозку та нервової системи. Свинець також збільшує ризик високого кров'яного тиску та пошкодження нирок у дорослих, а також може спричинити викидень або передчасні пологи", - каже співавтор, професор Ігал Ерел.

Професор Ерел з Єврейського університету в Єрусалимі сказав, що потрібні жорсткі обмеження. Він попередив: "Тісний взаємозв'язок між показниками виробництва свинцю та концентрацією свинцю у людини в минулому свідчить про те, що без належного регулювання ми продовжуватимемо відчувати шкідливий вплив на здоров'я токсичного металу".

Виробництво свинцю та інших металів, як зазначається, буде зростати ще більше через вимоги до електронних пристроїв, акумуляторів, сонячних батарей та вітрових турбін. Вони з часом псуються і виділяють свою токсичність у повітря та ґрунтА після потрапляння свинцю до організму він поширюється в мозок, нирки, печінку та кістки.

Як додає SciTechDaily,  у найбільшій небезпеці люди, які найбільше контактують зі свинцем, а саме шахтарі та працівники підприємств з переробки вторинної сировини, свинець можна знайти у нашому повсякденному житті у вигляді акумуляторів та нового покоління сонячних панелей.

Нагадаємо, раніше у ВООЗ попередили, що світові загрожує поширення нових і більш небезпечних штамів коронавірусу. До того ж, вони можуть виявитися ще більш складними для контролю.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Наступна публікація