Новий вірус відкрив хакерам доступ до мільйонів комп'ютерів

В Інтернеті з'явився новий вірус, який дозволив хакерам отримати доступ до 3,5 мільйонів комп'ютерів.


Новий інтернет-черв'як Downadup, відомий також як Conficker, передав під контроль невідомих хакерів 3,5 мільйони заражених комп'ютерів. Про це попереджає сайт компанії F-Secure, який займається IT-безпекою та розробкою антивірусів.

Оцінка у 3,5 мільйони комп'ютерів є, за словами аналітиків F-Secure, консервативною. З 13 по 14 січня кількість заражених комп'ютерів зросла більш ніж на мільйон. Для порівняння, саме мільйон машин було у відомому ботнеті Storm під час його розквіту.

Найбільше "заражених" IP у Китаї, Бразилії та Росії. За кожним IP може ховатися безліч комп'ютерів.

Для проникнення на комп'ютер користувача черв'як має бути завантажений з сайту зловмисника. Звичайно як майданчик використовується певний сайт, який борцям зі шкідливими програмами вдається закрити.

Відмінність Downadup у тому, що він щодня створює безліч варіантів нових доменів. Наступного дня реєструється тільки один з варіантів. F-Secure намагається випередити зловмисників, реєструючи можливі домени наперед.

Як відзначає в своєму блозі співробітник F-Secure, Downadup використовує вразливість в реалізації протоколу RPC Microsoft. Перевірити, чи заражений комп'ютер, можна, спробувавши зайти на сайт F-Secure або "Лабораторії Касперського". Черв'як їх блокує, і на заражених комп'ютерах вони не відкриваються. Прибрати черв'яка з комп'ютера можна, викачавши спеціальну програму.

Читайте також:
Інтернет-новини популярніші за телебачення і газети
Мєдвєдєв дозволив коментувати свій блог
Пошук у Google шкодить довкіллю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: