Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новий аналіз крові виявляє п’ять типів раку швидше за стандартну діагностику на кілька років 

Новий аналіз крові виявляє п’ять типів раку швидше за стандартну діагностику на кілька років 

Різні типи раку вбивають сотні тисяч людей на рік.

Згідно з дослідженням, новий аналіз крові виявив п'ять типів раку за роки до того, як ці захворювання можна було знайти за допомогою традиційних діагностичних методів.

Про це пише Science Alert.

Розроблений китайсько-американським стартапом, цей тест виявив рак у 91% людей, у яких не було симптомів за збору зразка крові, але через рік-чотири були діагностовані:

  • рак шлунка;
  • рак стравоходу;
  • рак товстої кишки;
  • рак легенів
  • рак печінки.
Найближче завдання - перевірити людей з більш високим ризиком на основі сімейної історії, віку або інших відомих факторів ризику.
співавтор Кун Чжан, керівник відділу біоінженерії в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго

Раннє виявлення раку має вирішальне значення, оскільки виживання значно підвищується, якщо хворобу лікувати на ранніх стадіях, а пухлини можна видалити хірургічним шляхом, за допомогою ліків або опромінення. На сьогодні, однак, існує мало ефективних ранніх скринінгових тестів.

Вчені досліджували зразки крові понад 600 осіб, включених до 10-річного медичного обстеження 120 тис. людей в Китаї, яке проводили у період між 2007 і 2017 роками. Програма моніторингу включала регулярні зразки крові.

Для 191 пацієнта з діагнозом раку вчені використовували новий тест для аналізу зразків крові, взятих до чотирьох років тому. Вони окремо виявили рак - з точністю 88% - у 113 пацієнтів, у яких вже був поставлений діагноз на момент відбору проб крові.

Методика, розроблена понад десять років тому, призначена для виявлення безсимптомних захворювань на основі біологічного процесу, званого аналізом метилування ДНК.

Автори попередили, що необхідні більш масштабні дослідження протягом тривалих періодів часу, щоб підтвердити потенціал тесту для раннього виявлення раку.

Рак є провідною причиною смерті в усьому світі, на його частку припадає майже 10 мільйонів смертей на рік. 

Скільки людей померло через різні типи раку (дані ВООЗ за 2018 рік):

  • рак легенів - 1,76 мільйона;
  • рак товстої кишки - 862 тис.;
  • рак шлунка - 783 тис.;
  • рак печінки - 782 тис.;
  • рак стравоходу - 508 тис.

Нагадаємо, протягом наступних 30 років років вчені пророкують мільйонні смерті онкохворих дітей віком до 14 років, у разі відсутності глобальних інвестицій у сферу медичної допомоги. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції