Новий препарат радикально знизив симптоми розсіяного склерозу у випробуваннях фази III

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий препарат радикально знизив симптоми розсіяного склерозу у випробуваннях фази III

Unsplash

В останній частині дослідження напади в учасників дослідження майже зникли.

Великомасштабне випробування препарату офатумумаб показало, що він значно перевершує наявні методи лікування ремітувального розсіяного склерозу.

Про це пише IFL Science.

Розсіяний склероз буває декількох типів. Хоча первинний розсіяний склероз, який прогресує, перебігає набагато гірше і симптоми не зникають, ремітувальний розсіяний склероз зустрічається набагато частіше, зачіпаючи приблизно один мільйон американців. Наявні ліки знижують частоту нападів, однак не усувають їх.

Офатумумаб уже схвалений для використання проти одного раку білих кров'яних тілець і проходить випробування для інших, поки вивчається його потенціал як лікування ревматоїдного артриту.

Як і ревматоїдний артрит, розсіяний склероз - це аутоімунне захворювання, за якого природні захисні сили організму включають органи, які вони повинні захищати, а замість цього атакують їх.  Це надихнуло Novartis Pharma і Каліфорнійський університет в Сан-Франциско на тестування препарату проти ремітувального розсіяного склерозу.

Щомісяця понад 900 пацієнтів отримували офатумумаб в середньому протягом 19 місяців. По ряду показників офатумумаб повністю перевершив теріфлуномід, який широко прописують.

Ті, хто приймав офатумумаб, перенесли вдвічі менше рецидивів, і 90% повідомили про відсутність нападів після першого року лікування, що вселяє надію на те, що для багатьох новий препарат може означати кінець цього стану. 

Трохи більше пацієнтів почувалися ліпше після шести місяців приймання офатумумаба, ніж було гірше, що є видатним досягненням для лікування такого типу захворювання.

Однак офатумумаб має істотні недоліки. Ослаблення ключового компонента імунної системи неминуче робить організм більш уразливим для зовнішніх атак. У тих, хто приймає препарат, часто зустрічаються інфекції дихальних шляхів і анемія. Список більш рідкісних побічних ефектів довгий, багато хто з них дуже серйозні. Ці ризики необхідно буде зіставити з руйнівними ефектами ремітувального розсіяного склерозу.

Нагадаємо, дослідники з Гонконгу стверджують, що виявили новий метод раннього виявлення хвороби Альцгеймера, навіть коли симптоми ще не очевидні. За їхніми словами, її можна визначити за десять років до появи симптомів.

Наступна публікація