Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новому космічному кораблю NASA не вдалося вийти на задану орбіту. В агентстві пояснили причину

Причиною стала помилка таймера космічного корабля.

Новітній американський корабель Starliner CST-100, який 20 грудня стартував на орбіту, не зможе долетіти до Міжнародної космічної станції через перевитрати палива. Його планують повернути на Землю за дві доби. 

Про це повідомляє NASA.

Як пояснюється, після успішного старту ракети на відділеному від неї кораблі виникла проблема, пов'язана з системою розрахунку часу. На борту стався неправильний відлік часу початку місії: системи корабля відреагували так, немов вихід на орбіту вже стартував. Через це Starliner витратив багато палива, внаслідок чого він не зможе долетіти до МКС.

Тим часом у NASA повідомили, що Starliner перебуває на стабільній орбіті. Стиковка з космічною станцією не планується. Наразі корабель намагаються вивести на орбіту, яка дозволить Starliner повернути на землю. Як зазначається, запасу палива має вистачити для проведення посадки, яку планують здійснити за 48 годин.

Крім того, уточнюється, що це перший політ Starliner, а тому екіпажу на борту тестової місії немає. Тестовий політ із командою астронавтів заплановано на перший квартал 2020 року.

Зазначимо, що однією з найважливіших подій 2019 року у космонавтиці став запуск у США космічного корабля Starliner компанії Boeing. До слова, Boeing Starliner - один з американських пілотованих космічних кораблів, що розробляються за програмою Commercial Crew Program поряд з SpaceX Crew Dragon. Мета їхньої програми-  покласти край залежності США від російських кораблів "Союз". Відомо, що Starliner розрахований на перевезення до семи членів екіпажу і здатний підтримувати їх існування поза станцією до 60 годин.

Нагадаємо, наприкінці листопада перший повномасштабний прототип космічного корабля Starship Mk1 компанії SpaceX вибухнув під час випробування на полігоні в Бока Чика на півдні американського штату Техас. Ракету не повністю зібрали перед випробуванням. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції